Panevėžys įsuko gimtadienio renginių karuselę (fotogalerija)

Panevėžys įsuko gimtadienio renginių karuselę (fotogalerija)

Į orą paleistų spalvotų balionų ir salvių pasveikintas Panevėžys jau įsiūbavo šventinių 519-ojo gimtadienio renginių sūpuokles.

Užsakiusi puikų orą, Aukštaitijos sostinė vėl visiems įrodo, kad čia būti verta.

Laisvės aikštėje vidudienį iškilmingai pakėlus Panevėžio vėliavą, kuri suplevėsavo drauge su istorine Lietuvos vėliava bei Trispalve, šautuvų salvėmis pasaliutavus už Lietuvą, Panevėžio įkūrėją kunigaikštį Aleksandrą, Panevėžį ir panevėžiečius bei dangų išmarginus į jį paleistais spalvotais balionais, panevėžiečiai bei miesto svečiai pasklido po miesto centrą. O čia jų laukia daugybė pramogų.

Informacinių technologijų specialistai visus kviečia fotografuotis specialiu aparatu. Nuotraukas, ant kurių puikuojasi sveikinimas su 519-uoju Panevėžio gimtadieniu, jie pagamina vos per kelias minutes. Tai – šventinė dovana gimtadienio svečiams.

Miesto bibliotekininkai kartu su šventės dalyviais gamina knygų skirtukus, masina ir kitomis įvairiausiomis veiklomis – į jas įsitraukia ir mažieji, ir jų tėvai, ir močiutės.

Tarp siūlančiųjų pasinerti į kūrybinę veiklą – ir nemažai šventės dalyvių dėmesio sulaukęs lopšelis-darželis „Rūta“.

Paties įvairiausio amžiaus šventės dalyviai gali piešti ant akmenukų, stiklo, pasigaminti vėrinius, monotipijas ir kitos rūšies meno kūrinius.

Įtraukiai prisistatė įvairios mieste gyvuojančios organizacijos. Neįgalieji kvietė išbandyti piešimo ant vandens techniką. Juokaudami jie aiškino, kad vanduo, ant kurio piešiama, nėra paprastas čiaupo vanduo. Tai – specialus kisielių primenantis skystis. Taškyti, lieti spalvas ant jo, atrodytų, nėra sudėtinga, o gimsta puikiausi kūriniai.

Panevėžio ukrainiečių bendrija siūlo čia pat sėstis ir piešti Ukrainą palaikančius piešinius, užrašyti šiai priešo užpultai tautai palinkėjimų. Ukrainiečių palapinė sulaukė nemažai palaikymo, piešinių ir geriausių linkėjimų.

Savo palapines pasistatė ir mieste veikiančios organizacijos, besirūpinančios tais, kuriems reikia pagalbos. Šv. Juozapo globos namų darbuotojai pastebi, kad nemažai panevėžiečių mano, jog šie namai teikia vien stacionarias slaugos paslaugas, tad miestiečiams norėjo parodyti, jog taip nėra.

„Išėjome į miestą pasirodyti ir paaiškinti, kad mūsų paslaugų ratas daug platesnis nei kai kurie mano. Turime labdaros valgyklą, žmonėms padedame tvarkytis jų pačių namuose, lydime į įvairias įstaigas, teikiame dienos globos paslaugas savo klientų namuose“, – pabrėžė Šv. Juozapo globos namų direktoriaus pavaduotoja Lina Sabeckienė.

Raudonojo Kryžiaus atstovai mokė gyvybiškai reikalingos pirmosios pagalbos. Kraujo centras kvietė aukoti kraujo. Dovanoti kraujo norinčiųjų nemažai, driekėsi jų eilė.

Didžiąją mugės dalyvių dalį sudaro prekeiviai, siūlantys pačius įvairiausius gaminius, kviečiantys pirkti, užkąsti, pavalgyti.

Tarp visų šventės dalyvių vaikštinėja ir legendomis apipintas Upytės bajoras Čičinskas, kartu švenčiantis miesto gimtadienį. Bajorą lydi svita – Panevėžio teatro „Menas“ artistai.

Lėlių vežimo teatro aktoriai lauko erdvėse vaidino, bendravo su miestelėnais. Kitokį, nei esame įpratę, teatrą Laisvės aikštėje parodė šokio teatro „Okarukas“ menininkė, džiuginusi žiūrovus išraiškingu judesiu bei spalvomis.

Į sceną, pastatytą prie kraštotyros muziejaus, lipo miesto vaikų kolektyvai. Jie šventės dalyvius džiugino šokiu, mados šou. Koncertavo ir liaudies meno kolektyvai.

Čia pat vyksta ir senųjų miesto fotografijų paroda, į kurią pažvelgus aiškiai matyti, kaip pasikeitė Panevėžys, kuris dabar yra atsinaujinęs, modernus Europos miestas.

P. Židonio nuotr.

Galerija

G. Kartano nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų