„SEKUNDĖS“ ARCHYVO nuotr.

Panevėžys gimtadienį švęs su Čičinsku

Panevėžys gimtadienį švęs su Čičinsku

„Švęsime taip, kad visa Lietuva matytų, jog Panevėžys mini savo gimtadienį“, – likus bemaž dviems mėnesiams iki svarbiausios Aukštaitijos sostinėje metų šventės intriguoja ją organizuojančių Bendruomenių rūmų direktorė ir idėjų generatorė Sandra Myškienė.

Antrąjį rugsėjo savaitgalį 519-ąjį gimtadienį Panevėžys pasitiks su atgimstančiomis tradicijomis ir stebinančiomis naujovėmis.

Organizatoriai juokauja, jog lieka užsisakyti gerą orą.

Bendruomenių rūmų direktorė S. Myškienė sako, kad išrinkti miesto gimtadienio temą nebuvo lengva. Per daugybę metų, atrodytų, išbandyta viskas – nuo istorinio, vintažinio gimtadienio iki futuristinio ar ateities miesto.

Šiemet nuspręsta rinktis tai, kas tarsi savaime suprantama – tiesiog švęsti.

„Šįkart gimtadienį pasitinkame su šūkiu „Švęskime“. Panevėžiečius kviesime apsirengti taip, kad visa Lietuva matytų, kaip švenčia Aukštaitijos sostinė. Bus ir šventinis tortas, ir žvakutės ant jo“, – žada viena iš organizatorių.

Į gimtadienio šventę sugrįžta ir eisena nuo Klaipėdos gatvės pabaigos iki Elektros gatvės. Dėl pandeminių suvaržymų keletą metų šios tradicijos teko atsisakyti, o šiemet joje dalyvauti jau užsiregistravo pirmieji dalyviai.

Eisenoje laukiama visų miesto švietimo, kultūros, sporto, verslo įstaigų ir įmonių, tiek ratuotų, tiek ir pėsčių dalyvių.

Organizatoriai tikisi, kad joje žingsniuos apie penkis tūkstančius panevėžiečių.

Paroda fontano pursluose

Tradicinė, tris dienas vykstanti gimtadienio mugė šįmet iš jai įprastos vietos Senvagėje persikels į J. Urbšio gatvę. Planuojama, kad čia įsikurs iki 250 palapinių.

O gatvės pradžioje, pievelėje prie Kraštotyros muziejaus, bus įrengta viena iš dviejų šventinių scenų. Visą šeštadienį čia vyks koncertai – nuo tautinės muzikos ansamblių ir atlikėjų iki latvių diksilendo pasirodymų.

O pagrindiniai renginiai vyks Laisvės aikštėje.

Jau penktadienio vakarą joje laukia netradicinis stiklo, vandens, šviesos ir muzikos performansas, pasak S. Myškienės, netelpantis į jokius rėmus ir jos susapnuotas.

„Panevėžys turi vieną geriausių pasaulyje stiklo menininkų – Remigijų Kriuką, tad kodėl nepabandžius sujungti vandens, stiklo, šviesos ir muzikos. Pats menininkas sutiko, kad galima pabandyti padaryti stiklo parodą Laisvės aikštės fontano vandenyje“, – pasakoja S. Myškienė.

Nuo stiklo menininko darbų, kurie bus eksponuojami fontano pursluose, priklausys ir muzikinė vakaro programa – dar nežinia, ar tai bus džiazas, ar daugiau klasika su simfoniniu orkestru.

„Tai bus renginys publikai, kuri nori kiek kitokio formato. Labai sudėtinga nupasakoti, tą reikės pamatyti ir išjausti patiems“, – intriguoja Bendruomenių rūmų direktorė.

Miesto centre – Čičinsko gatvė

Laisvės aikštėje įrengtoje pokalbių erdvėje planuojama prakalbinti širdies čempionus – „Lietkabelio“ krepšininkus.

Aikštėje bus daug skirtingų erdvių su šiuolaikinio meno apraiškomis, pantomima bei spektakliais. Išsiilgę pramogų ir judesio ras ką veikti Respublikos gatvėje, kuri gimtadienio dienomis bus pervadinta Čičinsko vardu.

„Visi žino, kad Panevėžys garsėja Čičinsko kepsniu. Kavinės, restoranai ir visi tie, kurie kepa šį tradicinį patiekalą, galės ateiti ir jį pristatyti Čičinsko gatvėje. Druskos ir miltų keramikos dirbtuvėlėse taip pat bus galima išsikepti savo čičinskų. Čia lankysis ir pats ponas Čičinskas – su teatralizuota palyda ir orkestru vaikštinės ir prižiūrės, kaip kepami jo vardo kepsniai“, – pasakoja S. Myškienė.

Poilsiui nuo linksmybių šurmulio bus skirta Senvagė.

Joje planuojamos ramesnės vandens pramogos.

„Ieškome, kas norėtų nuomoti irklentes, vandens dviračius, vaikų pamėgtus vandens burbulus. Gal net virš senvagės atsirastų Tarzano takas – nuo buvusios ledainės galima būtų nusileisti į senvagės salą. Tai galėtų miestui būti originali pramoga“, – svarsto S. Myškienė.

Svečiuose pas menininkus

Bene laukiamiausias gimtadienio akcentas – šventinis vakaro koncertas. Šiemet panevėžiečius linksmins „Saulės kliošas“, Justinas Jarutis, Beissoul & Einius.

Koncerto detalės derinamos ir su lietuviško roko grupe „ba.“.

Šventinį vakarą vainikuos lazerių šou ir išskirtinė fontano programa.

Po triukšmingo šeštadienio lauks ramesnė trečioji gimtadienio diena.

Jau tapo tradicija, kad šią dieną karaliauja sportas – laukia tarptautinės dviračių treko, sunkiosios atletikos, krepšinio bei galiūnų varžybos.

Tačiau svarbiausiu akcentu taps kūrybinių rezidencijų lankymo diena – panevėžiečiai bus kviečiami pasisvečiuoti Aukštaitijoje gyvenančių ir kuriančių menininkų dirbtuvėse.

„Panevėžys ypatingas čia gyvenančiais žmonėmis. O miesto gimtadienis yra ta diena, kai galime pasidžiaugti panevėžiečiais, kurie ir kuria šį miestą“, – pabrėžė S. Myškienė.

Komentarai

  • Surengti atrakciją ,nupinti laidotuvių vainiką pėsčiųjų tiltui per Nevėžį.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų