M. GARUCKO nuotr.

Panevėžys gaivina naujų riboženklių idėją

Panevėžys gaivina naujų riboženklių idėją

Savivaldybė paskelbė viešųjų pirkimų konkursą naujiems riboženkliams pastatyti.

Prajuokinusi Lietuvą, kai ties vienu iš pagrindinių įvažiavimų į Panevėžį iškilo prekybos centro reklama, kelis kartus didesnė už patį miesto ženklą, Aukštaitijos sostinė imasi keisti savo „vizitinę kortelę“.

Dar iki Naujųjų bent ties dviem pagrindiniais įvažiavimais į Panevėžį nuo Vilniaus ir Šiaulių pusės turėtų pasitikti nauji miesto vartai.

Konkurso dalyvių – architektų, dizainerių, dailininkų ir kitų kūrėjų prašoma suprojektuoti „vizualiai patrauklius, įdomius ir dėmesį atkreipiančius ženklus“. Savivaldybė laukia interaktyvių riboženklių, sukurtų naudojantis naujausiomis technologijomis. Taip pat ženklai turėtų būti tokie, kad, kaip numatyta konkurso sąlygose, jie galėtų būti panaudojami miesto informacijos sklaidai, pavyzdžiui, palikta galimybė sukurti aplikacijai, kurią būtų galima keisti. Pageidaujama, kad miesto ribos ženklas būtų matomas ne tik dieną, bet ir apšviestas naktį, naudotų atsinaujinančius energijos šaltinius.

Pigiausias nebūtinai geriausias

Savivaldybės vyriausiosios architektės Daivos Gasiūnienės teigimu, turint finansavimą, ateityje tokie patys riboženkliai būtų pastatyti ir prie kitų įvažiavimų.

Anot architektės, geriausias pasiūlymas bus atrinktas ekonominio naudingumo principu. Tai reiškia, kad nebūtinai laimės mažiausią kainą pasiūlęs dalyvis.

„Ieškosime kainos ir kokybės santykio. Norime naujoviško, estetiško, reprezentuojančio ir žyminčio tikras Panevėžio ribas ženklo. Riboženkliai stovės ne dabartinių vietose, o ten, kur iš tiesų prasideda miestas“, – teigė D. Gasiūnienė.

„Ateityje jų turėtų būti tiek, kiek yra įvažiavimų į Panevėžį, bet šiandien Savivaldybei nepakanka finansinių resursų tiek pastatyti.“

D. Gasiūnienė

Kol vyksta viešųjų pirkimų konkursas, architektė neįvardija, kiek Savivaldybė yra numačiusi lėšų naujiesiems ženklams.

„Ateityje jų turėtų būti tiek, kiek yra įvažiavimų į Panevėžį, bet šiandien Savivaldybei nepakanka finansinių resursų tiek pastatyti. Šiais metais apsiribosime dviem arba trimis“, – sako D. Gasiūnienė.

Anot jos, Savivaldybei padarius pradžią, ketinama prie kitų riboženklių statybos kviesti prisidėti ir vietos verslininkus.

Ne pirmas bandymas

Dabar atvykstančiuosius į Panevėžį nuo Šiaulių pusės pasitinka betoninės plokštės su užrašytu miesto vardu, nuo Vilniaus – tik paprastas kelio ženklas su užrašu. Masyvūs riboženkliai įrengti ir nuo Velžio bei Vaivadų pusių.

Dabartiniai miesto vartus žymintys ženklai su užrašu „Panevėžys“ pastatyti dar apie 1985-uosius. Jų autorius – architektas Juozas Kublickas, tas pats, kuris suprojektavęs ir Panevėžio santuokų rūmus. Senieji ženklai nebeatlieka nei reprezentacinių, nei ribų žymėjimo funkcijų – per tą laiką Aukštaitijos sostinė gerokai išsiplėtė.

Savivaldybės bandymas įvažiavimą į Panevėžį paženklinti naujais riboženkliais – nebenauja idėja. Ją bandė įgyvendinti ne viena buvusi miesto valdžia.

Architektūrinių idėjų riboženkliams sukurti konkursus miesto Savivaldybė skelbė dar 2007-aisiais. Nors tąkart pasiūlytos keturios idėjos, komisija įvertino, jog nė viena jų neatspindėjo miesto savitumo. Pastatyti naujus riboženklius dar kartą pabandyta 2009-aisiais. Konkurso nugalėtojui buvo pažadėta 10 tūkstančių litų premija. Visgi įvažiavus į Aukštaitijos sostinę iki šiol pasitinka ją reprezentuojantys sovietiniai masyvūs ženklai.

Komentarai

  • Ane, Umbsarai? Reiktų pagalvot, gal saugom? Juokauju, aišku 🙂

    • Žinoma, kad saugom, o ypač saugom iš žemės iškasamus pusės amžiaus senumo centralinio šildymo sovietmetį menančius vamzdžius visame mieste.

  • Na gerai mes atšventėm tą buvusią antrą premiją, pamenu , miesto vyr dailininkas vokelį į dailės institutą atnešė. Pasiūlyta su lazeriais buvo, Lietuva jų dar negamino, bet laimėjo tipinis blokas.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų