Nors sutvarkyta ne viena Panevėžį kertančio Nevėžio pakrantės atkarpa, miestas ir šįmet oficialiai turės tik du paplūdimius. P. Židonio nuotr.

Panevėžys atidaro maudymosi sezoną

Panevėžys atidaro maudymosi sezoną

Švystelėjus saulei ir termometro stulpeliams kopiant aukštyn, išsiilgusieji vasaros pramogų plūstelėjo į gamtą. Nors sutvarkyta ne viena Panevėžį kertančio Nevėžio pakrantės atkarpa, miestas ir šįmet oficialiai turės tik du paplūdimius – Piniavos ir „Ekrano“ marių.

Oficialūs tik du

Abi teritorijos jau paruoštos poilsiautojams: nušienauta žolė, atvežta smėlio, išvalytas maudyklų dugnas, plūdurais pažymėtos maudynių vietos. Pasirūpinta ir persirengimo kabinomis, pastatyti atliekų konteineriai, sutvarkyti tualetai. Informacinėse lentose paskelbtos ne tik elgesio ir tvarkos paplūdimyje taisyklės, vandens kokybės tyrimų rezultatai, bet ir saugumo rekomendacijos koronaviruso sąlygomis. Paplūdimiuose šįmet poilsiautojai ras ir rankų dezinfekcijos priemonių.

„Vos per dieną prie „Ekrano“ marių dezinfekcinio skysčio stovas buvo nulaužtas, skystis pavogtas, vėl reikės statyti iš naujo. Prašome panevėžiečių: būkime atsakingi ir rūpinkimės savo miesto viešosiomis erdvėmis“, – sako Miesto infrastruktūros skyriaus specialistė Vilija Gylienė.

Smėlis pakrantėje – dar ne paplūdimys

Nors Panevėžyje maudynių vietų yra gerokai daugiau, pasak specialistės, ne visos jos gali būti vadinamos paplūdimiais. Oficialiais paplūdimiais gali būti paskelbti tik atitinkantys sveikatos apsaugos ministro patvirtintus reikalavimus: turi būti įrengtas privažiavimas, plūdurai, kas 25 metrus sustatytos atliekų dėžės, viešasis tualetas. Paplūdimiai taip pat turi būti suskirstyti zonomis: sporto, vaikų ar pramogų.

„Paplūdimys – tai ne maudymosi vieta, o specialiai dideliam žmonių skaičiui pritaikyta teritorija. Ta pati Klaipėda turi tik kelis oficialius paplūdimius, nors vietų maudytis – labai daug“, – tvirtino V. Gylienė.

Žada daugiau tyrimų

Nacionalinės sveikatos priežiūros laboratorijos Panevėžio skyriaus atlikti vandens kokybės tyrimai parodė, kad abiejuose – „Ekrano“ marių ir Piniavos – paplūdimiuose vanduo atitinka higienos normas. Pagal reikalavimus vandens kokybę tirti privalu tik oficialiai pripažintuose paplūdimiuose, tačiau, ant V. Gylienės, ateityje bus svarstoma užsakyti tyrimus ir kitose populiariose miesto maudyklose. Pavyzdžiui, Kultūros ir poilsio parke, dabar rekonstruojamame Skaistakalnio parke ar Nevėžio pakrantės maudyklose link Dembavos.

„Galbūt kitąmet iš anksto užsakysime daugiau vandens kokybės tyrimų ne tik oficialiuose paplūdimiuose, bet ir maudyklose, kad gyventojai žinotų, ar saugu maudytis jų pamėgtose vietose. Nors tai nebus oficialūs paplūdimiai, bet jie sutraukia taip pat nemažai poilsiautojų“, – sakė V. Gylienė.

„Paplūdimys – tai ne maudymosi vieta, o specialiai dideliam žmonių skaičiui pritaikyta teritorija. Ta pati Klaipėda turi tik kelis oficialius paplūdimius, nors vietų maudytis – labai daug.“
V. Gylienė

Atnaujintame Kultūros ir poilsio parke anksčiau vanduo taip pat buvo tiriamas. Daugelis darytų tyrimų parodė, kad maudytis čia nesaugu. Dabar, po parko rekonstrukcijos, šioji vieta paskelbta nebe maudykla, o braidykla. Tai reiškia, kad čia vandens tyrimai nėra privalomi – kokiame vandenyje pliuškensis, lieka pačių besimaudančiųjų rūpestis.

„Niekas nedraudžia, bet ir neįpareigoja daryti tyrimų, nes oficialiai čia net nėra maudykla, tik braidykla. Juk vietų, kur žmonės maudosi, tikrai yra gerokai daugiau“, – teigė Savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų