T. Gaubio nuotr.

„Panevėžys 2018“: Lietuvos dviratininkams – dešimt medalių

Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vykstančių Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) pirmosios kategorijos treko varžybų „Panevėžys 2018“ pirmą dieną – šeštadienį – Lietuvos atstovai iškovojo net 10 medalių – 2 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos. Pergales elito grupėje šventė Simona Krupeckaitė, o jaunių grupėje – Erika Župerkaitė.

Du aukso medalius iškovojo Rusijos ir Norvegijos, po vieną – Lenkijos ir Šveicarijos atstovai.

Tituluočiausia moterų varžybų dalyvė S. Krupeckaitė aukso medalį iškovojo sprinto lenktynėse (8 dalyvės). Dukart pasaulio ir triskart Europos čempionė, buvusi pasaulio rekordininkė bei ketverių olimpinių žaidynių dalyvė ketvirtfinalyje nugalėjo slovakę Alzbetą Bačikovą (8 vieta kvalifikacijoje), pusfinalyje 2-0 įveikė Europos jaunimo čempionę italę Miriam Vece (5), o finale taip pat 2-0 pranoko savo komandos draugę Europos jaunimo vicečempionę Miglę Marozaitę. Pastaroji ketvirtfinalyje nugalėjo Arūnę Savičiūtę (7), o pusfinalyje 2-0 įveikė Viktoriją Šumskytę. Viktorija ketvirtfinalyje nugalėjo rusę Aleksandrą Dikają (3), o kovoje dėl bronzos 0-2 pralaimėjo italei M. Vece.

Kvalifikacijos varžybose (200 m iš eigos) S. Krupeckaitė (11,033 sek.) buvo pirma, M. Marozaitė (11,079 sek.) – antra, o V. Šumskytė (11,798 sek.) – šešta.

Vyrų sprinto lenktynių (12 dalyvių) nugalėtoju tapo lenkas Mateusz Rudyk. 2016 metų Europos komandų sprinto čempionas finale kovojo su Lietuvos atstovu Vasilijumi Lendel. Pirmąjį finalo važiavimą nežymia persvara laimėjo lenkas. Antrajame važiavime pirmas finišo liniją kirto Vasilijus, bet jis už taisyklių pažeidimą, po kurio varžovas griuvo, taško nepelnė. Pergalė atiteko Lenkijos dviratininkui, kuris ir kvalifikacijos varžybose buvo geriausias (9,929 sek.).

V. Lendel ketvirtfinalyje nugalėjo Gedviną Serafiną (7), pusfinalyje 2-0 įveikė Svajūną Jonauską. Pastarasis užėmė ketvirtą vietą. Jis ketvirtfinalyje įveikė 46 metų latvį Ainarą Kiksį (6), o kovoje dėl trečios vietos 0-2 nusileido rusui Aleksejui Nosovui (5).

Kvalifikacijoje V. Lendel (9,961 sek.) buvo antras, o S. Jonauskas (10,120 sek.) – trečias.

Moterų skreče (40 ratų, 10 km, 10 dalyvių) sidabro medalį iškovojo Olivija Baleišytė. Nugalėjo rusė Marija Averina. Bronzą pelnė slovakė Alzbeta Bačikova.

Moterų grupinėse lenktynėse (80 ratų, 20 km, 8 tarpiniai finišai, 10 dalyvių) Olivija (19 tšk.) iškovojo bronzos medalį. Nugalėtojos titulą apgynė norvegė Anita Yvonne Stenberg (40 tšk.). Sidabrą iškovojo vokietė Tatjana Paller (25 tšk.).

Vyrų skreče (60 ratų, 15 km, 20 dalyvių) penktą vietą iškovojo po penkerių metų treko varžybose dalyvaujantis elitinės plento dviračių komandos „Bahrain Merida“ narys Ramūnas Navardauskas. Nugalėjo rusas Sergej Rostovcev. Antras finišavo lenkas Damian Slawek, trečias – slovakas Štefan Michalička, o ketvirtas – šveicaras Thery Schir.

Vyrų grupinėse lenktynėse (120 ratų, 30 km, 12 tarpinių finišų, 20 dalyvių) R. Navardauskas (21 tšk.) užėmė septintą vietą. Nugalėjo T. Schir (78 tšk.). Antras buvo Š. Michalička (62 tšk.), o trečias – D. Slawek (62 tšk.). Slovakas paskutiniame finiše užėmė aukštesnę vietą nei lenkas.

E. Župerkaitė laimėjo jaunių merginų atkrintamąsias lenktynes (11 dalyvių). Sidabrą pelnė Auksė Pikūnaitė, o bronzą – Gabija Gustaitė.

Jaunių merginų skreče (30 ratų, 7,5 km, 9 dalyvės) nugalėjo norvegė Nora Tveit. Sidabrą iškovojo E. Župerkaitė, o bronzą – Ona Šikailovaitė.

Tarptautinių varžybų „Panevėžys 2018“ programa sekmadienį prasidės 10.00 val., o baigsis apie 15.00 val. Įėjimas nemokamas.

Panevėžio miesto savivaldybės, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro, Panevėžio sporto klubo „EL Eko Sport“ ir Lietuvos dviračių sporto federacijos organizuojamose varžybose sekmadienį bus išdalinti septyni medalių komplektai.

Varžybose dalyvauja beveik 70 dviratininkų iš 10 šalių.