("Sekundės" archyvo nuotr.)

Panevėžyje žada daugiau gėlynų

Panevėžyje žada daugiau gėlynų

Panevėžį apsodinti gėlėmis ir joms prižiūrėti miesto Savivaldybė šįmet skirs daugiau lėšų nei praėjusiais metais, tačiau naujų puošmenų viešosiose erdvėse padaugės tik minimaliai.

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Irenos Krivickienės teigimu, norint grandiozinių pokyčio, tektų skelbti didžiulius konkursus, rašyti projektus bei investuoti nemenkas pinigų sumas, todėl didelių pasikeitimų šiais metais panevėžiečiai neišvys.

„Bus atnaujintos senosios gėlinės, įrengti nauji gėlių karkasai J. Basanavičiaus ir Beržų bei Smėlynės – Marijonų gatvių sankryžose. Vazonai su gėlėmis atsiras ir Klaipėdos, Respublikos gatvėse“, – vardijo vyriausioji specialistė.

Pasak I. Krivickienė, siekiant įvairovės, kiekvienais metais gatvės puošiamos skirtingais žiedais, tačiau viena taisyklė išlieka visada. Svarbu, kad 70 procentų gėlių miesto centre būtų pirmos kategorijos (begonijos, pelargonijos, gebenės, margeniai, gerberos, surfinijos), o kitos – antros (našlaitės, serenčiai, žilės, sprigės, burnočiai, ratilai, gvazdikai bei kitos).

„Vienas didžiausių skirtumų, kad pirmosios kategorijos gėlės – brangesnės. Geriems norams turėti išpuoselėtus gėlynus neretai koją pakiša lėšų stygius. Skiriamų pinigų turi užtekti pavasarinėms ir vasarinėms gėlėms įsigyti bei prižiūrėti, todėl nenuostabu, kad ne visada pavyksta persodinti tobulą išvaizdą praradusias gėles“, – teigė I. Krivickienė.

Savivaldybės skelbtą viešųjų pirkimų konkursą miesto gėlynams prižiūrėti iš trijų dalyvių laimėjo viena Panevėžyje veikianti bendrovė. Savivaldybė šįmet miestui papuošti žiedais numačiusi skirti apie 40 tūkst. Eur. Pernai gėlynams buvo išleista 31 tūkst. Eur.

„Viešųjų pirkimų konkurse rinkomės pigiausią variantą, tačiau brangstant prekėms, daugiau mokėti turime ir mes“, – teigė I. Krivickienė.

Bendras vienmečių gėlynų plotas šiais metais Panevėžyje sieks 1123 kv.m., daugiamečių – 1962 kv.m.

Komentarai

  • Nors ir vienas naujas vazonas yra gerai. Galėtų panevėžiečiai ne tik iš valdžios reikalauti, bet ir patys daugiau tvarkytis. Jei tokių gėlynų kaip Nendrės g. būtų prie bent kas trečio daugiabučio, miestas atrodytų nuostabiai.

  • Reikėtų išplėsti žaliąsias zonas. O, tai, kur pamato laisvą plotelį, ten stato ofisus.

  • tai gal keliu duobese sodins gelias turetu buti grazios gatves zalios tikar uzteks pinigeliu duobiu tai daug

    • Atsakyti
    • Nusišnekėjot tamsta

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų