Panevėžyje vyko miesto ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis

Panevėžyje vyko miesto ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis

Ekstremaliųjų situacijų komisijos nariai – savivaldybės administracijos, civilinės saugos, priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, specialiųjų tarnybų, komunalinių įmonių, sveikatos priežiūros įstaigų vadovai – dalyvavo nuotoliniame posėdyje.

Jo metu aptarti prevencijos veiksmai COVID-19 ligos plitimui suvaldyti ir jų koordinavimas, asmenų, kuriems skirta saviizoliacija, kontrolės klausimai bei mobilaus punkto veikla šaltuoju metų laiku. Pagrindinius klausimus pristatė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento direktorius Eugenijus Vilčinskas, Panevėžio apskrities vyriausiojo komisariato vyresnysis komisaras Mindaugas Ambraziūnas.

„Ekstremali situacija šalyje išlieka, turime ruoštis įvairiems scenarijams. Kol kas Panevėžyje gyvenimas ir toliau vyks įprastai, tačiau neturėtume pamiršti, kad šią savaitę Panevėžys buvo įtrauktas į didelės rizikos savivaldybių sąrašą. Turime būti pasirengę, jei susirgimų skaičius COVID-19 liga ženkliai didėtų. Dar kartą prašome miestiečių būti itin atidžiais ir laikytis saugaus atstumo bei dėvėti veidą dengiančias apsaugos priemones – šiuo metu tai pagrindinė prevencinė priemonė, būtina bet kokiuose susibūrimuose, viešose vietose, uždarose patalpose“, – sakė T. Jukna.

Pasak E. Vilčinsko, lyginant miesto susirgimų koronaviruso liga skaičių su Lietuvos rodikliais, Panevėžyje situacija yra valdoma, tarp sergančiųjų vyrauja nesunkūs arba besimptomiai susirgimai.

M. Ambraziūnas informavo, kad rugpjūtį, rugsėjį ir spalio pradžioje policijos pareigūnai Panevėžio apskrityje atliko 450 patikrinimų, ar laikomasi saviizoliacijos, dėvimos veido apsaugos priemonės – grubūs pažeidimai nebuvo užfiksuoti.

Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžio metu buvo nuspręsta parengti veiksmų planą, kuris būtų aktyvuotas susirgimų skaičiui viršijus 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Taip pat Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovas akcentavo, kad Panevėžyje veikiančių įvairių įstaigų, įmonių vadovai turi imtis maksimalių priemonių, siekiant apsaugoti savo darbuotojus nuo susirgimo koronavirusu, vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos parengtu dokumentu dėl COVID-19 prevencijos ir kontrolės priemonių. Komisijos nariai taip pat aptarė mobilaus punkto veiklą – nuspręsta kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl tepinėlių paėmimo šaltuoju metų laiku.

Komentarai

  • Ka veiks karščio klinika , gripas jau ant nosies. Ne jau vėl reiks gydytis telefonu.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų