Panevėžyje vyko Baltijos kelio forumas-diskusija

Panevėžyje vyko Baltijos kelio forumas-diskusija

Šiandien Panevėžio kraštotyros muziejuje vyko Baltijos kelio forumas-diskusija „Karas Ukrainoje – iššūkiai Lietuvai ir pasauliui“.

„Anksčiau rugpjūčio 23-ąją minėdavome kaip istorinės atminties dieną. Prisimindavome Ribentropo-Molotovo paktą ir jo padarinius, dalindavomės prisiminimais apie Baltijos kelią, kalbėdavom, kaip praeitis įtakojo dabartį. Šiemet ši diena kitokia. Į Europą grįžo karas baisiausia jo prasme ir forma.

Šiandien kalbame apie tai, kas dabar vyksta Ukrainoje ir kaip tai keičia ateitį. Kaip tai pakeis Ukrainą? Mus? Europą? Kokią įtaką tai turės pasaulio galių centrams, tolesnei civilizacijų raidai? Dėkoju organizatoriams pakvietusiems mus į aktualų renginį svarbia tema. Dėkoju pranešėjams ir diskusijos dalyviams – neabejoju, kad pasidalinsite įdomiomis įžvalgomis. Sveikinu visus čia susirinkusius ir linkiu įdomaus forumo“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Forume pranešimus skaitė doc. dr. Eugenijus Saviščevas – „Rusia, rusėnai, ukrainiečiai ir rusai: istorinio tęstinumo ir transformacijų klausimai“, prof. dr. Dovilė Jakniūnaitė – „Karo Ukrainoje pasekmės pasaulio tvarkai“, dr. Egidijus Papečkys – „Atkurtosios Lietuvos kariuomenės ginklai ir karinė technika“, prof. habil. dr. Gintautas Mažeikis – „Civilizacinis karas prieš atmintį ir ateitį“.

Po pranešimų vyko diskusija, kurią moderavo Panevėžio kraštotyros muziejaus vyresnysis muziejininkas Donatas Juzėnas. Diskusijoje dalyvavo visi pranešėjai bei kun. dr. Gediminas Jankūnas, istorijos mokytoja-metodininkė Jūratė Jankevičienė.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų