Panevėžyje sekmadienį nuo pat ryto Laisvės a. šurmuliuoja rudens gėrybių mugė. V. Bulaičio nuotr.

Panevėžyje visi keliai vedė į rudens gėrybių mugę

Panevėžyje visi keliai vedė į rudens gėrybių mugę

Įsibėgėjęs ruduo į Panevėžį atnešė ne tik gausaus lietaus, bet įvairiausių gėrybių, kurias sekmadienį nuo pat ryto Laisvės a. šurmuliuojančioje mugėje siūlė tautodailininkai, ūkininkai, sodininkai, bitininkai ir visos galybės prekybininkai.

Antrus metus Aukštaitijos sostinėje rengiamoje mugėje šiemet dalyvavo 144 prekeiviai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių bei Latvijos. Į Panevėžį jie atvežė pakankamai platų asortimentą kaimiškų rūkytos mėsos gaminių, pyragų, įvairiausių sodinukų, daigų, dekoratyvinių augalų. Čia buvo galima išsirinkti ir sau patinkančių autorinių drabužių, aksesuarų, avalynės bei išskirtinių rankų darbo gaminių ir net namų interjerui dekoruoti skirtų detalių.

Viliojo pyragais

Duonos kepėja iš Daujėnų Panevėžio mugėje su savo gaminiais dalyvauja jau ne pirmą kartą. Tiek duoną, pyragus, šakočius ir net girą ji gamina savo rankomis. Verslininkė tikino, kad visi produktai natūralūs, be jokių priedų. Pasak kepėjos, panevėžiečiais skųsis negalinti – net ir pliaupiant lietui žmonės stojo prie pyragais apkrauto prekystalio ir traukė iš rankinių pinigines.

Antrą kartą į Panevėžio mugę atvažiavę bitininkai sutuoktiniai iš Ignalinos džiaugėsi, kad medų žmonės visuomet perka, o prieš Kalėdas tiesiog šluoja nuo prekystalio.

Be maisto produktų mugėje buvo galima rasti ir nekasdienių daiktų.

Gaminius iš ąžuolo siūlęs prekiautojas pasakojo juos atsivežantis iš Ukrainos, kur įvairūs bokalai ir statinės gaminami tiek pramoniniu būdu, tiek ir rankomis. Anot jo, ąžuolinės statinės tobulai tinka vynui ar kitam alkoholiniam gėrimui brandinti.

O iš medžio įvairiausius namų apyvokos daiktus drožiantis ir juos į Panevėžį atvežęs jonaviškis pasakojo šiuo amatu užsiimantis jau daugiau nei 30 m. Į veiklą įtraukė dukrą, sukūrė šeimos verslą ir nuolat dalyvauja įvairiose mugėse.

Pasigedo rudens gėrybių

Šiemet rudens mugėje kaip niekad gausu sodinukų, daigų ir dekoratyvinių augalų. Akį traukė įvairiaspalvės gėlės, krūmai, spygliuočiai ir medeliai. Pasak dekoratyvinių augalų pardavėjų, atvykusių iš Klaipėdos rajono, dabar sparčiai populiarėja vadinamojo „olandiškoji banga“ –   dideliais kiekiais susodinti daugiamečiai žoliniai augalai, kuriems sužėlus, sukuriamas banguojančios augalų jūros vaizdas.

Tačiau pirkėjų neatsigynė ir prekiaujantieji praktiškomis kultūromis, kaip kad serbentais bei agrastais. Visgi augalų pardavėjai sutiko, kad šįmet mugėje labiausiai pirkėjus domino lekėčius – Lietuvoje dar gana retas, skanius riešutus sunokinantis krūmas.

Nors mugėje augalų psirinkimas buvo itin gausus, o prekystaliai lūžo nuo sukrautų skanėstų, į ją atėjusieji pasakojo pasigedę pačių rudens gėrybių. Panevėžietė Laima pripažino nusipirkusi tik pyrago, nors į mugę ėjo tikėdamasi čia rasti moliūgų, cukinijų ar grybų.

Panevėžietis Vytautas buvo patenkintas savo pirkiniu – obels sodinukais. Jis tvirtino tik dėl jų čia ir atėjęs. O mugės lankytoja Janina juokavo nusipirkusi daugiau nei tikėjosi: ir sūrio, ir mėsos, ir pyragų. Ji džiaugėsi pirkiniais ir norėjo pabūti ilgėliau, bet dėl prasto oro teko skubėti namo.

Šventė rudenį

Mugės organizatorės įmonės „Festivus“ atstovų teigimu, renginys skirtas ne tik sodininkams, daržininkas bei gėlininkams pasiruošti šaltajam sezonui, bet ir bendruomenei susiburti, užkrėsti panevėžiečius gera nuotaika ir tiesiog atšvęsti rudenį, nors ir lietingą.

Kad visa tai būtų išpildyta su kaupu, mugės lankytojams nuotaiką kėlė muzika. O kol suaugusieji dairėsi rudens gėrybių, vaikai džiaugėsi daugybės rūšių skanėstais. Išskirtinė šventės dalis, masinusi ir vaikus, ir suaugusiuosius – šunų dresūros mokyklos ,,Bestas’’ pristatyta programa su geriausiais keturkojais mokiniais.

 

l

Galerija

Komentarai

  • Kas šitą renginį pavadino rudens gėrybių muge? Man rudens gėrybės – tai ūkininkų užaugintos daržovės,obuoliai,grybai. Nieko panašaus neradau. Bet yra graviruoti šaukšteliai,mediniai dirbiniai,blizgučiai a la papuošalai ir panašios prekės,kuriu pilna kiekvienoje mugėje. Kam apgaudinėti pirkėjus?

    • Atsakyti
  • Mugėse pardavinėjamos prekes turėtų būti pigesnės be PVM,tuomet prapuls noras vykimui į Lenkiją.Nereikia daryti rinkliavos dalyviams už vietą mugėje,savivaldybė nepraturtėja, o tik atstumia žmones.

  • Niekada neinu į tokius renginius.Kainos kosminės,prekės tos pačios,tik kad Laisvės aikštėj.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų