Į pirmąjį Panevėžio autoklubų suvažiavimą rinkęsi vairuotojai demonstravo išmonę ir išradingumą. M. Garucko nuotr.

Panevėžyje vienijasi automobilių fanai

Panevėžyje vienijasi automobilių fanai

Panevėžį sudrebino pirmasis autoklubų suvažiavimas, suvienijęs įvairių markių automobilių entuziastingus savininkus.

Šeštadienį vykusiame triukšmingame renginyje dalyvavo 12-os Panevėžio klubų nariai, suvažiavę su 147-iais automobiliais, iš kurių gausiausiai pasižymėjo VAG grupė – jų atvyko per 50.

Panevėžio autoklubai rinkosi skirtingose Aukštaitijos sostinės erdvėse ir pagal abėcėlę suvažiavo į susitikimo vietą – J. Janonio gatvės galą. Automobilių gausa atrodė įspūdingai – nebuvo matyti kolonos galo.

Šventėje netrūko geros nuotaikos ir atrakcijų: išrinktas pagal vairavimo stažą vyriausias ir jauniausias vairuotojas, metų debiutantas. Taip pat įteiktos galingiausio ir silpniausio automobilio nominacijos, o rinkimuose „Mis garažas“ apdovanojimus pelnė penkios merginos, daugiausiai prisidėjusios remontuojant automobilius.

Paneigia stereotipus

Į renginį atvykęs panevėžietis Saulius Černiauskas jau 7-etus metus yra „Audi“ automobilių klubo aktyvus narys. Pasak vaikino, susitikę „Audi“ gerbėjai kalbasi ne tik apie techniką. Klubas organizuoja daug renginių ir patys važiuoja visur, kur tik kviečiami.

Dalius Židonis, vairuojantis „Subaru“ markės automobilį, svarsto, kad šių automobilių vairuotojų draugijos klubu nepavadintų, veikiau tai draugų ratas, kuriuos vienija meilė tos pačios markės transportui. Visgi jie pakankamai uždari ir į savo grupę narius renkasi labai atsakingai. Tad kol kas Panevėžio „Subaru“ fanų kompanijoje vos šeši nariai.

Šviežiai iškeptas Panevėžio „Mercedes Benz“ klubas pirmąjį susitikimą turėjo tik šią savaitę, į kurį užsiregistravo 12-a šios markės automobiliams pirmenybę teikiančių vairuotojų. Kaip teigė jam priklausantis Martynas Varžinskas, klubą įkūrė norėdami paneigti stereotipą, kad „mersus“ vairuoja tik pensininkai. Klubo nariai nusiteikę entuziastingai – tikisi sukurti draugišką bendruomenę, kuri padėtų vieni kitiems ir kartu leistų laisvalaikį. M. Varžinskas įsitikinęs, kad automobilis nėra tik transporto priemonė, skirta nukeliauti iš taško A į tašką B. A, tai ir bendraminčius vienijanti gija.

Žada naujų vėjų

Panevėžio autoklubų suvažiavimo vienas iš organizatorių Mažvydas Vasilevskis tvirtino, kad susitikimas pavyko, pateisino lūkesčius ir nuteikė optimistiškai. Anot jo, tokiu nekasdieniu įvykiu vairuotojai siekia pakelti autokultūros lygį Panevėžyje bei parodyti, kad Aukštaitijos sostinė tikrai nėra mirusi.

„Susivienijome, kad nuveiktume kažką įdomaus, ko niekas dar nėra padaręs. Norisi naujų vėjų Panevėžyje“, – tikino renginio organizatorius ir automobilių sporto fanas M. Vasilevskis.

Kadangi susitikimas vyksta pirmą kartą, jame dalyvavo tik Panevėžio autoklubų nariai. Tačiau M. Vasilevskis jau puoselėja idėją ateityje surengti šventę visiems panevėžiečiams, besidomintiems automobiliais. Vaikinas tvirtino, kad dalyvauti renginiuose galės net ir tie, kurie neturi automobilio, tačiau domisi jais ir viskuo, kas susiję su autosportu, technika.

Gaivina seną tradiciją

M. Vasilevskio nuomone, Panevėžyje trūksta veiksmo, todėl renginio organizatorių siekis – išjudinti jaunimą pasiūlius jam įdomios veiklos. Jis pats prieš dešimtį metų, būdamas vos 18 metų, dalyvaudavo automobilių entuziastų susitikimuose Aukštaitijos sostinėje.

„Panevėžys buvo gyvas ir kiekvienas, kuris tuo metu turėjo automobilį ir bent lašą benzino savo kraujyje, žinojo, kad penktadienį reikia važiuoti į Pramonės gatvę“, – dalinosi prisiminimais auto aistruolis.

Vaikinas pasakojo, kad būtent ten susirado didžiąją dalį savo draugų, kurie išliko iki šiolei. Dabar, po dešimties metų, M. Vasilevskis turi svajonę buvusią tradiciją atgaivinti.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų