G. Kartano nuotr.

Panevėžyje vėl skamba „JAZZ fontanas“

Panevėžyje vėl skamba „JAZZ fontanas“

Panevėžyje vėl garsiai skamba džiazas!

Net 150 jaunųjų džiazmenų suvažiavo į šiandieną atidarytą dvi dienas Panevėžyje vyksiantį vaikų ir jaunimo džiazo muzikos festivalis-konkursas „JAZZ fontanas“.

Į Aukštaitijos sostinės vizitine kortele tapusį tradicinį, jau 20-ąjį festivalį šįmet susirinko solistai, ansambliai, orkestrai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš karo niokojamos Ukrainos.

Tai vienintelis tokio plataus spektro vaikų ir jaunimo džiazo muzikos projektas Lietuvoje.

„Džiazas Panevėžyje gyvas – populiarus ir tarp jaunimo dar populiarėja“, – džiaugiasi vienas iš festivalio organizatorių ir šios tradicijos tęsėjų, saksofono virtuozas panevėžietis Igoris Švedko.

Panevėžio bendruomenių rūmų scenoje „JAZZ fontanas“ liesis dvi dienas. Koncertai numatyti penktadienį ir šeštadienį, o baigiamasis festivalio laureatų pasirodymas laukia šeštadienį, 17 val.

Šio renginio tradicija siekia dar 2002 metus, kai grupelė entuziastų, vadovaujama kompozitoriaus, džiazo muzikos atlikėjo Rimanto Bagdono, suorganizavo Lietuvos vaikų ir jaunimo džiazo muzikos festivalį-konkursą, jau kitais metais gavusį pavadinimą ir statusą – tarptautinis Panevėžio vaikų ir jaunimo džiazo muzikos festivalis-konkursas „JAZZ fontanas“.

Šiųmetis festivalis-konkursas ir skirtas atminti 2019-aisiais mirusiam jo sumanytojui, džiazo atlikėjui, kompozitoriui R. Bagdonui.

Per visą projekto gyvavimą festivalyje dalyvavo daugiau kaip pusantro tūkstančio atlikėjų, daugeliui jų tai tapo tvirta pakopa į didesnes scenas ir gyvenimo veiklas.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų