P. Židonio nuotr.

Panevėžyje vasarą dirbs visi lopšeliai-darželiai

Panevėžyje vasarą dirbs visi lopšeliai-darželiai

Šiemet vasarą Panevėžyje dirbs visos 29 ikimokyklinio ugdymo įstaigos, praneša Panevėžio savivaldybė.

Jos pranešime teigiama, jog taip siekiama, kad birželio-rugpjūčio mėnesiais vaikams nereikėtų keisti ir pratintis prie kitos ugdymo įstaigos.

Kiek darželiuose dirbs grupių, spręs pačios įstaigos.

„Tiek 2020-aisiais, tiek 2021-aisiais metais lopšelių-darželių veikla buvo apsukinta dėl pandemijos šalyje paskelbtos ekstremaliosios situacijos bei priimtų ribojimų. Šiemet nuo gegužės 1 d., nebelieka ribojimų, tad atsižvelgiant į vaikų srautų grupėse valdymą, personalo darbuotojų paskirstymą, įstaigoms bus leidžiama lengviau priimti sprendimus. Vasarą dirbs visos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos pagal kiekvienos pasirinktą pajėgumą, t. y. sukomplektuotų grupių skaičių. Prisimenant praėjusius metus, įstaigų lankomumas buvo žymiai mažesnis nei pateiktų prašymų skaičius, todėl jei neplanuojate lankyti lopšelio-darželio, tėvelių prašytume neužsiimti vietos vasarai. Skaičiuojame, kad vietų užteks visiems, o jei iškiltų nenumatytų keblumų, lanksčiai vertinsime kiekvieną atvejį, spręsime iškilusius nesklandumus“, – sako Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos pačios sprendžia, kiek vaikų grupių bus komplektuojama vasarą. Šiuo metu jos renka duomenis, kiek bus norinčių lankyti lopšelius-darželius, tad tikslesni duomenys apie grupių komplektavimą Švietimo skyriui bus žinomi gegužės pabaigoje.

Ugdymas pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas vasarą bus teikiamas atsižvelgiant, kad abu tėvai, globėjai, įtėviai dirba ar dėl kitų svarių priežasčių negali užtikrinti vaiko ugdymo ir priežiūros visą ar daugiau nei pusę vasaros, arba neturi pakankamai finansinių galimybių, socialinių įgūdžių sudaryti tinkamas ugdymo, priežiūros sąlygas vaikui arba augina specialiųjų poreikių turintį vaiką.

Taip pat darželiai turės patenkinti ir tų tėvų prašymus, kurie nurodys svarbias priežastis, dėl kurių vasarą jie patys negalėtų užtikrinti vaikų priežiūros.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų