Panevėžyje ūžia kamerinių spektaklių festivalis

Panevėžyje ūžia kamerinių spektaklių festivalis

Jau šešioliktą pavasarį Panevėžio teatro „Menas“ scenoje atgimsta Kamerinių spektaklių festivalis – tikra šventė teatro gurmanams.

Pirmadienio vakarą triukšmingai atidarytame festivalyje per savaitę panevėžiečiams bus parodyti 6 spektakliai ir ne tik Lietuvos kūrėjų.

Pirmą kartą festivalio istorijoje jame dalyvaus užsienio šalių – Portugalijos, Lenkijos ir Ukrainos atlikėjai.

„Iki šiol festivalis buvo lokalus, jame būdavo parodomi tik lietuvių kameriniai spektakliai. Didžiausia šiųmetė naujiena, kad festivalis jau išėjo ir į tarptautinius vandenis“, – sako teatro „Menas“ meno vadovė Monika Klimaitė–Daunienė.

Dėl pandemijos ir karantino pertrauką turėjęs daryti festivalis į sceną sugrįžo su trenksmu. Jo programa sudaryta konsultuojantis su teatro kritike Monika Jašinskaite.

Visi festivalio spektakliai ir pasirodymai Panevėžio žiūrovams bus pristatomi pirmąsyk. Negana to, užsienio kūrėjų – lenkų režisierės Agnieszkos Ploszajskos ir portugalų režisierės, choreografės Ligios Soares – darbai Lietuvoje dar netgi nebuvo rodyti.

Improvizacijos scenoje

Ypatingas festivalio svečias – teatras „Playback“ iš Charkivo miesto Ukrainoje. Jo performansas „Vakhtery“ („Sergėtojai“) sekmadienį vainikuos visos savaitės programą.

Šią trupę sudaro sertifikuoti aktoriai, daugiau nei 5 metus dirbantys „playback“ teatro metodu. Pagal jį paprastas žmogus tampa pagrindiniu veikėju. Žiūrovų siūlomas istorijas aktorių išmonė paverčia netikėtu, jaudinančiu ir charizmatišku pasakojimu, paliečiančiu kiekvieno žiūrovo širdį.

Ukrainiečiai į gastroles Lietuvoje atvyko dar prieš karą Ukrainoje.

Planavusi gastroliuoti dešimt dienų, improvizacijų teatro trupė Lietuvoje liko neribotam laikui – aktoriams nebėra kur sugrįžti.

„Festivalio programoje „Vakhtery“ atsirado spontaniškai. Festivalį ketinome užbaigti „Meno“ teatro spektakliu, tačiau išgirdome apie ukrainiečių aktorius, nebegalinčius grįžti namo“, – pasakojo M. Klimaitė–Daunienė.

Intriguojanti įvairovė

Visi festivalyje pristatomi spektakliai saviti, drąsūs, nuotaikingi, nagrinėjantys šiuolaikinės visuomenės socialines problemas.

„Visi spektakliai be galo įvairūs, skirtingų teatro formų ir žanrų: performansai, šokis, draminio teatro spektakliai, taip pat interaktyvūs. Vien iš smalsumo ir žingeidumo vertėtų apsilankyti festivalyje ir susipažinti su šiuolaikinio teatro tendencijomis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“, – intriguoja meno vadovė.

Po spektaklių vyks diskusijos, kurias moderuos teatro kritikė M. Jašinskaitė.

„Tai puiki proga žiūrovams pažinti giliau kūrybą, spektaklius, meną. Pamačius naujoviškesnės formos, neįprastą spektaklį, diskusijos, moderuojamos profesionalios teatro kritikės, padės giliau susipažinti su jo kūrybos metodais“, – sako M. Klimaitė–Daunienė.

Diskusijose dalyvaus ir kūrybinės komandos, tad žiūrovams tikrai bus įdomu išgirsti pačių kūrėjų mintis apie spektaklius, jiems užduoti klausimus.

Kelia į kitą lygį

Nuo 2005-ųjų organizuojamą ir jau tradicija tapusį festivalį galima drąsiai vadinti neatskiriama Panevėžio kultūrinio gyvenimo dalimi.

Per jo gyvavimo istoriją pristatyti 148 spektakliai, sulaukta apie 15 tūkst. žiūrovų.

„Esame nuo 2019 metų dirbanti nauja teatro komanda ir į kamerinių spektaklių festivalį norime pažvelgti naujai: kurti aukštos kokybės tarptautinį renginį, kuris perspektyvoje užsitarnautų prestižinio festivalio vardą ir taptų neatsiejama Panevėžio – teatrų miesto – dalimi“, – sako teatro „Menas“ direktorius Anupras Jucius.

P. Židonio nuotr.

Galerija

G. Kartano nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų