Panevėžyje už beveik 8 mln. eurų bus modernizuojamas „Sodros“ pastatas

Panevėžyje už beveik 8 mln. eurų bus modernizuojamas „Sodros“ pastatas

Turto bankas pasirašė sutartį dėl Panevėžyje esančio „Sodros“ pastato modernizacijos, kuri atsieis 7,8 mln. eurų.

„Modernizacijos programa startuoja ir Panevėžyje. Tokie dideli valstybės projektai regionuose yra nemenka injekcija vietiniams verslams, taip pat kuriantiems darbo vietas“, – teigė Turto banko valdybos pirmininkas Laimonas Belickas.

Modernizacijai ruošiamas pastatas, esantis Vasario 16-osios gatvėje, yra didžiausias iš šiuo metu Turto banko valdomų valstybės administracinių pastatų Panevėžyje. Jo bendras plotas siekia 6,65 tūkst. kv. m.
Pasak Turto banko, planuojama atnaujinti pastato inžinerines sistemas, įrengti šiuolaikišką pastato vėdinimą, vėsinimo sistemą, sutvarkyti elektros instaliaciją, įrengti šiuolaikišką apšvietimą, atnaujinti pastato elektroninių ryšių sistemą, signalizaciją.

Pastato viduje bus perplanuotos patalpos, atlikti vidaus patalpų remontai, atnaujinti darbo kabinetai, klientų aptarnavimo zona. Pastatas bus pritaikytas neįgaliesiems, atitiks šiuolaikinius gaisrinės saugos reikalavimus, bus įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.

Skaičiuojama, kad po modernizacijos, pastato metinis energijos suvartojimas mažės bent trečdaliu, o energetinio efektyvumo klasė pagerės nuo dabartinės D iki B.

Modernizacijos darbus planuojama baigti 2025 m. pirmą pusmetį, informuojama išplatintame pranešime.
Šiuo metu pastate veikiančios įstaigos – „Sodros“ padalinys, klientų aptarnavimo bei skambučių centras bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba – darbų metu bus perkeltos į kitas patalpas.
„Sodros“ padalinys persikels į Senamiesčio gatvę, o Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba laikinai dirbs Smetonos gatvėje, Panevėžyje.

Projektas finansuojamas Turto banko ir ES fondų lėšomis, pagal 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos Energetikos ministerijos energetikos plėtros programos pažangos priemonės veiklą.

Anot Turto banko, jau pasirašyta sutartis su Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) dėl 3,1 mln. eurų subsidijos šiam projektui.

Komentarai

  • Bet kam bereikalingas toks didziulis monstras? Einama prie dirbtinio intelekto, tai manau nebereikes tiek darbuotoju

    • kaip ir „hamonizacijos“ parkas Aguonu g.

      • Atsakyti
    • Dirbtinis intelektas zmoniu nepakeis, tai debiliskas poziuris, bet sodrai tikrai tokio didelio namo nereikia. Jame tilptu daug mazesniu imoniu.

  • Gal valdžiai jau seniai reiktu kukliau elgtis su žmonių pinigais. Suprantu prigrobėt pinigų reikia kažkur padėt. Suprantu atkatai. Nu bet turėkit saiką.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų