P. ŽIDONIO nuotr.

Panevėžyje švenčiama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Panevėžyje švenčiama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Balandžio 23-29 d. visoje Lietuvoje organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Pasidžiaugti svarbiausia metų švente bičiulius, skaitytojus, bibliotekų draugus ir bendraminčius kviečia ir Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka.

Šiųmetė Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis.
„Dabartinių skaitytojų jau nebestebina šiuolaikinė biblioteka, kurioje ne tik knygos, tačiau ir plačiausias spektras veiklų. Kas nepaliauja stebinti – tai neišsenkanti bibliotekų darbuotojų išmonė ir gebėjimas telkti bendruomenę. Todėl šiandien, prasidedant Nacionalinei bibliotekų savaitei noriu padėkoti kiekvienam bibliotekininkui – už kūrybiškumą, gebėjimą atliepti lankytojų lūkesčius ir telkti juos pačioms įvairiausioms veikloms“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė vyksta kasmet nuo 2001 metų. Ji tradiciškai prasideda balandžio 23-ąją, kurią UNESCO yra paskelbusi Pasauline knygos ir autorinių teisių diena. Bibliotekų savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į šalies bibliotekų pasiekimus, skatinti visuomenės skaitymą, kūrybiškumą, kalbėti apie aktualias temas, mažinti kultūrinę, socialinę, informacinę atskirtį, įtraukti bendruomenes į kultūrines bei kūrybines veiklas.
Visą šią savaitę Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka miesto bendruomenei siūlo švęsti kartu ir kviečia įsitraukti į nemokamas veiklas.
Miesto bibliotekų renginių programa:
Balandžio 23 ir 24 d. bibliotekoje „Židinys“ lankytojų lauks žaidimas „Laimės ratas“.
Balandžio 24 d. 13 val. Smėlynės bibliotekoje rašytojos Liudmilos Petkevičiūtės seminaras „Lietuvių kalbos gėris ir grožis. Saulės spalvų poringės“.
Balandžio 24 d. 17 val. vaikų biblioteka „Šaltinėlis“ kviečia į bibliotekos darbuotojos Vilmos Tamošiūnaitės tapybos darbų parodos „Spalvų šokis“ atidarymą.
Balandžio 25 d. 14 val. Viešoji biblioteka kartu su Panevėžio Trečiojo amžiaus universiteto Meno mylėtojų grupe Molainių gatvės parke kviečia į viešą poemos „Eglė žalčių karalienė“ skaitymo akciją.
Balandžio 25 d. Šiaurinėje bibliotekoje su prizais ir siurprizais visą dieną lankytojams suksis žaidimas „Laimės ratas“.
Visą savaitę vaikų biblioteka „Šaltinėlis“ kviečia mažuosius lankytojus į smagią loteriją „Imk knygą – gauk siurprizą“. O suaugę lankytojai bus vaišinami kava ar arbata. Šiaurinė biblioteka siūlo išvykstamąją edukaciją „Knygų skrynios kelionė į darželį“.
Balandžio 23 d. ir 25 d. Smėlynės biblioteka taip pat siūlo išvykstamąją edukaciją į darželius po knygos pasaulį. (Registracija tel.: +370 45 460587).
Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ mažuosius lankytojus kviečia į naujos kamishibai istorijos vaikams pasakojimą, pagal autoriaus Eric Carle knygas. (Registracija tel.: +370 45 420200).
Taip pat visose bibliotekose lankytojai kviečiami spręsti literatūrinį kryžiažodį „Europos šeimoje“ ir pabandyti laimėti pagrindinį prizą M. Jovaišos albumą „Neregėta Lietuva“.
Pirmą kartą prie Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės jungiasi ir viešosios bibliotekos bičiuliai – Panevėžio kraštotyros muziejus.
Prisimenant 40 metų trukusią knygnešių gadynę kraštotyros muziejuje bus eksponuojama carinės valdžios drausta, knygnešių platinta lietuviška spauda, demonstruojamos knygelės „graždankos“.
Balandžio 23 d. 11 val. ir balandžio 25 d. 12 val. muziejuje vyks nemokamos ekskursijos „Knygnešio keliu“.
Taip pat muziejus siūlo mokamą edukacinę programą „Lietuvybės terapija“. (Nuo 3 Eur asmeniui. Būtina išankstinė registracija). Daugiau informacijos tel.: +370 45 59 61 81 ir el. paštu: informacija@paneveziomuziejus.lt.
Visus renginius, skirtus Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei galima rasti internetiniame puslapyje: www.panbiblioteka.lt virtualiame kalendoriuje arba ieškoti Facebook paskyroje #savaiteEuroposšeimoje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų