Panevėžyje statomi žaliųjų atliekų konteineriai

Panevėžyje statomi žaliųjų atliekų konteineriai

Penkiose Panevėžio vietose dar šią savaitę bus pastatyti laikini žalieji atliekų konteineriai.

Šios atliekų talpyklos jau birželio 1-ąją atsiras prie Parko g. 39, Marijonų g. 29, Tulpių g. 3 namų bei J. Zikaro ir Krekenavos gatvių sankirtoje. Vienas toks konteineris jau stovi Staniūnų ir Ukmergės gatvių kampe.

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Gylienė teigė, kad prieš keletą metų gimusi idėja padėti panevėžiečiams rūšiuoti žaliąsias atliekas pasiteisino.

„Dauguma vietų, kuriose šiais metais atsiras konteinerių, gerai žinomos, o panevėžiečiai jais naudojasi iki pat vėlyvo rudens. Tokie konteineriai nepasiteisino tik Molainių ir Ramygalos gatvėse, todėl šiais metais čia jų nestatysime. Todėl konteineris atsiras naujoje vietoje – J. Zikaro ir Krekenavos gatvių sankirtoje“, – „Sekundei“ sakė vyriausioji specialistė.

Į laikinai pastatytus konteinerius galima mesti įvairias šakas, žolę, šieną, gėles, vaisius ir kitas žaliasis atliekas. Visgi, pasak V. Gylienės, ne visi gyventojai laikosi taisyklių. Pasak jos, dalis neperskaito ant talpyklų esančio informacinio pranešimo ir į konteinerį su žole ar lapais primeta buitinių atliekų, taigi padidina išlaidas už jų išvežimą į Panevėžio rajone veikiantį regioninį sąvartyną. Mat už žaliąsias atliekas, įvežamas į sąvartyną, mokėti nereikia, tačiau jei į tokį konteinerį su lapais, žole ar šakomis suverčiamos ir buitinės atliekos, ne tik Savivaldybei, bet ir gyventojams tai reiškia papildomas išlaidas.

Už mišrių atliekų įvežimą į sąvartyną šiukšlių tvarkytoja bendrovė „Panevėžio specialus autotransportas“ privalo mokėti vadinamąją vartų mokestį, vėliau jis gyventojams įskaičiuojamas į šiukšlių surinkimo kainą.

Galerija

Komentarai

  • kur jūs buvote nuo pavasario pradžios, kai visi genėjo medžius ir krūmus, negi nėra protaujančių- pigiau rankioti iš pašalių ir iš konteinerių aikštelių? O paskui aiškina, kad gyventojai nerūšiuoja…

  • O kada marių g tokį pastatysit juk marių g gale prie pajuostes pl amžinos šakų ir žolių krūvos paskui ijas čigonai pradeda versti viską nes jie net konteinerių neturi tiesa jiem niekas nieko ir nedraudžia juk mes paprasti žmonės už tų kruvu išvežimą sumokam o tie brudai gali toliau teršti juk jie mažuma. O paprastas žmogelis tik pamėgink neturėti konteinerių iškart tave priverčia nes kitaip bauda. Tai kur teisybė ponas mere ar tik nepamirsai kad mes tave išrinkome o ne čigonų šutvė.?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų