Panevėžyje skelbiama karinė parengtis gyventojų neturėtų išgąsdinti

Panevėžyje skelbiama karinė parengtis gyventojų neturėtų išgąsdinti

 

Panevėžyje – dideli neramumai. Čia visą savaitgalį gali aidėti šūviai, o miesto gatvėmis prariedėti šarvuočiai.

Pasak Karaliaus Mindaugo husarų bataliono S3 skyriaus viršininko kapitono Lino Rakicko, penktadienį į miesto teritoriją žengia viena iš kuopų.

„Keturi būriai po trisdešimt žmonių išeina į miestą ir vykdys objektų gynybą tam, kad apgintų nuo artėjančio priešo“, – sakė kapitonas.

Gyventojams dėl uniformuotų kariškių nerimauti nereikėtų. Tai – aktyvioji karinių pratybų „Karaliaus kirtis“ dalis. Tad ir priešas – netikras. Jo vaidmenį atliks mechanizuotoji kuopa.

„Jeigu matysite, jog važinėja šarvuočiai, vadinasi, tai – priešininkai. Padaliniai, kurie pagal žaidimą yra draugiški, šarvuočių neturi“, – pratybų scenarijų pasakojo kpt. L.Rakickas.

Pratybų metu kariai užims net keturis miesto teritorijoje esančius pastatus ir vykdys pasiruošimą gynybinėms operacijoms. Visi objektai, kaip informavo skyriaus viršininkas, apleisti ir nebenaudojami.

Mieste įvedus karinę parengtį, veiksmai bus atliekami Bruknynės g. 18 esančiame sandėlyje, Trumpoji g. 1 buvusiame vaikų darželyje, Venslaviškio g. 6 – šalia morgo buvusiame vaikų darželyje ir Elektronikos g. 6 – Priklausomybės ligų centro vakarinėje dalyje.

Pratybų metu bus naudojama garsinių signalų imitacija.

„Gali aidėti šūviai, bet jie ne ramybės valandomis, o dienos metu. Ramybės valandomis stengsimės netrukdyti civilių rimties“, – tvirtino kpt. L. Rakickas.

Prieš operacijas bus ribojamas ir miesto eismas. Visgi, pasak karių atstovo, didelių trukdžių normaliam miesto ritmui nebus sukelta.

Keturias dienas truksiančių pratybų metu iš viso praktikuosis apie šešis šimtus kariškių. Vienu metu ant žemės žadama dislokuoti apie tris šimtus bataliono karių, kurie pratybų metu keisis.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų