P. Židonio nuotr.

Panevėžyje skambėjo Gatvės muzikos diena

Panevėžyje skambėjo Gatvės muzikos diena

Panevėžio centras šeštadienį prisipildė muzikos.

Gatvės muzikos dieną Laisvės aikštėje ir Ukmergės gatvėje nuo vidurdienio skambėjo įvairiausių žanrų ir instrumentų garsai: nuo roko iki lietuvių liaudies dainų.

Ukmergės gatvėje praeivius linksmino smagi liaudiškos muzikos kapelija „Pokūda“, kiek tolėliau muzikavo populiariąją muziką atliekantys anykštėnai, Laisvės aikštės prieigose įsikūrė Moksleivių namų jaunieji gitaristai, rajono Muzikos mokyklos akordeonininkai, aikštėje saksofono muzika panevėžiečius lepino Henrikas, kitoje aikštės pusėje muzikavo „kieti jaunieji rokeriukai“ – panevėžiečių alternatyvaus roko grupė „Raudona šviesa“, o teatro „Menas“ prieigose dūdas pūtė visoje Lietuvoje garsus Pasvalio rajono, Pajiešmenių pučiamųjų kolektyvas T BRASS.

Gatvės muzikos diena – tai šventė, kai įvairiuose Lietuvos ir užsienio miestuose visi mokantys ir norintys išeina groti gatvėse, skveruose, aikštėse.

Tądien miestų gatvės skęsta įvairios muzikos garsuose, o šventės žiūrovai gėrisi muzikantų kuriamais pasirodymais.

Tradicija prasidėjo dar 2007-aisiais, kai idėjos autorius muzikantas Andrius Mamontovas savo draugams išsiuntė elektroninį laišką ir pakvietė išeiti groti į Vilniaus gatves.

Nuo to laiko idėja taip išpopuliarėjo, kad tapo ne tik visos Lietuvos miestų gatves muzikos garsais užliejančia švente, bet jau ir tarptautine tradicija.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų