Paskelbti paskutinių brandos egzaminų rezultatai pateikė ir staigmenų. ASOCIATYVI „SEKUNDĖS“ nuotr.

Panevėžyje – šimtukų rekordas

Panevėžyje – šimtukų rekordas

Sužinojus visus brandos egzaminų rezultatus, miesto ir rajono mokyklose prasidėjo išleistuvių maratonas. Dėl pandemijos jos kitokios, tačiau ne mažiau laukiamos.

Tiek mieste, tiek rajone šįmet šimtukų surinkta mažiau, tačiau kai kurių dalykų egzaminus panevėžiečiai abiturientai laikė geriau nei ankstesniais metais ir jų rezultatai viršijo šalies vidurkį.

Įspūdingas rezultatas

Negana to, mieste bene pirmą kartą vieno abituriento žinios įvertintos net šešiais šimtukais.

„Panevėžio abiturientų beveik visų brandos egzaminų išlaikymo procentas geresnis nei pernai. Ypač išsiskiria matematikos egzamino rezultatai. Jį išlaikė 87 procentai miesto abiturientų, o tai net 12 procentų daugiau nei pernai ir 3 procentais geriau nei šalies rezultatas“, – sako Panevėžio savivaldybės Švietimo skyriaus specialistė Minolė Petronytė-Kairienė.

Anot jos, panevėžiečių matematikos brandos egzamino taškų vidurkis šešiais balais aukštesnis nei pernai. Šiųmečiams abiturientams geriau sekėsi ir gimtosios lietuvių kalbos egzaminas. Panevėžyje jį išlaikė 4 proc. daugiau gimnazistų nei pernai.

Panevėžiečiai abiturientai šiemet už egzaminus surinko 61 šimtuką. Pernai jų buvo 106. Tuomet daugiausia jų pelnyta už anglų kalbą. Šiemet dešimt abiturientų už brandos egzaminus gavo du ir daugiau šimtukų. Trys iš jų – K. Paltaroko gimnazijos abiturientai, 7 – J. Balčikonio.  O įspūdingiausias rezultatas – J. Balčikonio gimnazijos auklėtinio Simono Melaikos: jo brandos atestate net šeši šimtukai.

Pasak M. Petronytės-Kairienės, tokio pasiekimo mieste, ko gero, kol kas nebuvo.

Anglų – prasčiau, fizika – geriau

Paskelbti paskutinių brandos egzaminų rezultatai pateikė ir staigmenų. Viena tokių – anglų kalbos egzamino rezultatai. Jį išlaikė 97 proc. miesto moksleivių.

„Trys procentai anglų kalbos egzaminą laikiusių panevėžiečių neperžengė minimalios ribos. Iš tikrųjų tai nustebino neigiama prasme, nes ankstesniais metais išlaikymo procentas būdavo geresnis“, – sako M. Petronytė-Kairienė.

Anot jos, miestas tikėjosi ir daugiau šimtukų už anglų kalbą. Šiemet jų surinkti 24 (J. Balčikonio gimnazijoje – 16, 5-ojoje gimnazijoje – 4, K. Paltaroko gimnazijoje – 3, J. Miltinio – 1), o pernai už anglų kalbą aukščiausią įvertinimą gavo net 76 panevėžiečiai.

Nors šiųmečių abiturientų kraitėje šimtukų mažiau, tačiau bendras surinktų įvertinimų vidurkis gana aukštas.

„Trys procentai anglų kalbos egzaminą laikiusių panevėžiečių neperžengė minimalios ribos. Iš tikrųjų tai nustebino neigiama prasme, ankstesniais metais išlaikymo procentas būdavo geresnis.“

M. Petronytė-Kairienė

O labiausiai panevėžiečiai sublizgėjo fizikos žiniomis. Šio egzamino išlaikymo procentas siekia net 99,1 ir yra pats aukščiausias per pastaruosius penkerius metus. Už šį egzaminą surinktų taškų vidurkis iš esmės identiškas šalies – 47,4.

Istorijos egzaminą išlaikė 98 proc. miesto abiturientų. Jų rezultatai irgi labai panašūs į šalies.

Rusų kalbos brandos egzaminą šiemet Panevėžyje laikė 29 abiturientai ir visi išlaikė. Tiesa, šimtukų jie negavo.

„Nuo pat 2017 metų Panevėžyje stebimas šimtaprocentinis rusų kalbos egzamino išlaikymas“, – pastebi M. Petronytė-Kairienė.

Pasak Minolės Petronytės-Kairienės, šįmet Panevėžyje pasiektas šimtukų rekordas – J. Balčikonio gimnazijos auklėtinis Simonas Melaika surinko net šešis aukščiausius įvertinimus. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Pasak Minolės Petronytės-Kairienės, šįmet Panevėžyje pasiektas šimtukų rekordas – J. Balčikonio gimnazijos auklėtinis Simonas Melaika surinko net šešis aukščiausius įvertinimus. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Balų kraitis kuklesnis

Panevėžio rajono abiturientų būryje aukščiausiais šimto balų įvertinimais didžiuojasi du moksleiviai. Šimtukus pelnė Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos abiturientas už lietuvių kalbą ir Velžio gimnazistas – už informacinių technologijų egzaminą. Pernai rajono gimnazistai buvo surinkę šešis šimtukus.

Paskelbus paskutinius egzaminų rezultatus paaiškėjo, kad šiemet anglų kalbos egzaminą rajone išlaikė visi abiturientai, o Velžio gimnazijos abiturientų įvertinimų vidurkis netgi didesnis nei šalies. Istorijos egzaminą taip pat išlaikė visi, o Raguvos, Velžio, Paįstrio gimnazistų balų vidurkis aukštesnis nei šalies.

Iš dvylikos laikiusiųjų fizikos egzaminą jis buvo nesėkmingas dviem rajono gimnazistams.

Išleistuvių maratonas

Jau penktadienį miesto ir rajono gimnazijose prasidėjo išleistuvių maratonas. Rajone brandos atestatai įteikti Raguvos, Velžio, Ramygalos gimnazijose. Mieste pirmieji brandos atestatus gavo J. Miltinio gimnazijos auklėtiniai, šeštadienį juos atsiims V. Žemkalnio gimnazijos abiturientai.

Iškilmingiausia gimnazijų šventė šįmet lieka paženklinta pandemijos įspaudu.

Kad išvengtų didelių srautų, J. Miltinio gimnazijoje atestatai įteikti per du kartus, nes mokyklą baigia šešios klasės. Mokyklos direktoriaus Vytauto Raišio žiniomis, šiųmečiai abiturientai nesirinks, kaip anksčiau būdavo įprasta, į vakarinę dalį, kai atsisveikinimas su mokykla būdavo švenčiamas iki paryčių.

Direktoriaus manymu, gimnazistai egzaminus išlaikė pagal savo galimybes.

„Mūsų vaikai šaunuoliai. Labai jais džiaugiamės: labai geri, bendruomeniški, kūrybiški, aktyvūs. Rezultatais esame patenkinti ir manome, kad jų galimybės realizuotos. Mus tai džiugina“, – sako V. Raišys.

Pasak direktoriaus, sunku pasakyti, ar kone metus trukęs nuotolinis mokymasis pakišo koją laikant egzaminus.

„Labai sunku įvertinti, kokią įtaką nuotolinis mokymas padarė brandos egzaminų rezultatams, bet jaučiame, kad socializacijai – bendravimui, bendradarbiavimui – tikrai turėjo poveikį“, – pastebi mokyklos vadovas.

Komentarai

  • Tai kur 5-osios gimnazijos bent jau anglų k. šimtukai? Vis garsėdavo anglų k. mokymu.

    • TAIGI 5 VID.TURI „PUIKIĄ DIREKTORĘ“

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų