Smėlynės gatvės remonto pabaiga – rudenį

Smėlynės gatvės remonto pabaiga – rudenį

Panevėžyje iki rudens planuojama pabaigti su europine magistrale „Via Baltica“ besijungiančios Smėlynės gatvės kapitalinio remonto darbus. Šiems darbams, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, 2024 m. skirta 722 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.

„Tęsiant prieš porą metų pradėtus darbus, Panevėžyje šiemet toliau bus gerinama europinę magistralę jungiančios Smėlynės gatvės infrastruktūra, o darbus tikimasi pabaigti dar iki rudens. Šia gatve vyksta itin intensyvus eismas Rygos link, todėl patogios jungtys su europinėmis magistralėmis svarbios ne tik šio miesto ir regiono, bet ir visos šalies susisiekimo kokybei“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Smėlynės gatvė miesto teritorijoje pratęsia „Via Baltica“ priklausantį kelią A10 Panevėžys–Pasvalys–Ryga. Ji yra pagrindinė jungtis Rygos link važiuojančiam keleiviniam ir krovininiam transportui, per parą ja vidutiniškai važiuoja daugiau kaip 16 tūkst. transporto priemonių.

2022–2024 m. įgyvendinant projektą numatoma atnaujinti iš viso apie 2 km ilgio ruožą tarp geležinkelio pervažos ir miesto ribos. Šiemet bus kapitališkai remontuojamas ruožas nuo geležinkelio pervažos iki Smėlynės gatvės ir Šiaurinės gatvės žiedinės sankryžos.

Važiuojamojoje dalyje bus naujai įrengti apatinis ir viršutinis asfalto dangos sluoksniai, sutvarkyti šaligatviai, įrengtas dviračių takas su asfalto danga, gatvės apšvietimas, iškiliosios pėsčiųjų perėjos, atnaujintas vertikalusis ir horizontalusis ženklinimas, o Smėlynės–Paliūniškio g. sankryžoje įrengti šviesoforai.

„Siekiame maksimaliai įgyvendinti suplanuotus itin svarbius investicinius projektus. Ypač daug dėmesio skiriame miesto infrastruktūrai atnaujinti, todėl džiaugiamės, kad Panevėžio gatvių būklei gerinti skiriama KPPP lėšų. Šiemet iš pagrindų bus baigta atnaujinti intensyvius eismo srautus generuojanti Smėlynės gatvė“, – teigia Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Darbus planuojama atnaujinti kovo mėnesį ir pabaigti iki šių metų rudens. 2022–2024 m. šiam projektui iš viso skirta beveik 3,7 mln. eurų KPPP lėšų.

 

Komentarai

  • Nejuokinkit magistralinės gatvės plotis kaip dviračių tako. Projektuotojai turbūt pramiegojo pamokas apie gatvių projektavimą, o savivaldybės atstovai priėmė nežiūrėję

  • Gal eismas bus perkeltas į šaligatvius, nes jie platesnį už važiuojamąją dalį

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų