Panevėžyje vengrų verslo delegacija pristatė savo šalies inovacijas ir pasiekimus.

Panevėžyje pristatytos vengrų inovacijos

Panevėžyje pristatytos vengrų inovacijos

Trečiadienį Panevėžio mokslo ir technologijų parke viešėjo vengrų delegacija, kuri pristatė savo šalies inovacijos pasiekimus.

Pažangūs netradiciniai sprendimai ir technologinės naujovės jau skinasi kelią turtingose pasaulio šalyse. Nors Panevėžiui vengrų išradimai kol kas neįkandami, ateityje bendradarbiavimas galėtų duoti vaisių.

Kaip „Sekundei“ teigė Panevėžio mero pavaduotojas Aleksas Varna, su Vengrijos ambasados ekonomikos atašė Agostonu Sarlosu Panevėžio verslas jau ir anksčiau palaikė draugiškus santykius. O šį pavasarį Vilniuje vykusioje statybų parodoje „Resta“ buvo sutarta, kad ir Aukštaitijos sostinėje bus pristatyti naujausi Vengrijos verslo pasiekimai ir inovacijos.

Į susitikimą Panevėžio mokslo ir technologijų parke buvo pakviesti Panevėžio regiono verslininkai bei visi besidomintieji inovacijomis. Pasak A. Varnos, daugiausia susidomėjimo sulaukė išmaniųjų namų sistemos. Nors tai jau nebėra naujovė, tačiau vengrai sugebėjo integruoti skirtingų kompanijų technologinius sprendimus, tai leidžia pasirinkti pačius geriausius variantus. Taip pat daug dėmesio sulaukė energiją gaminanti grindinio sistema, pagaminta iš perdirbto plastiko. Tai gali būti puiki alternatyva paprastiems šaligatviams.

„Ši naujovė jau plačiai taikoma Dubajuje, Kazachstane, Vengrijoje. Tokia sistema dažniausiai pritaikoma poilsio aikštelėse. Miestiečiai gali prisėsti išgerti kavos ir pasikrauti savo telefoną ar planšetę. Taip pat galima įrengti elektromobilių krovimo aikštelę arba šią energiją panaudoti apšvietimui. Nors mums šios technologijos per brangios, tačiau nežinoma, kaip gali būti ateityje“, – sakė A. Varna.

Panevėžio verslo atstovus taip pat sudomino inovatyvūs elektroautobusai bei elektra varomos šiukšliavežės, taip pat išmanieji tualetai, kuriuos galima valdyti iš bet kurio pasaulio krašto. Šie tualetai jau pamėgti daugelio pasaulio šalių, nes yra patogūs ir neįgaliesiems, ir vaikams. Jeigu Savivaldybė juos norėtų įsigyti, būtų galima gauti net Vengrijos nacionalinio banko finansavimą. Tiesa, paskolą tektų atiduoti per penkerius metus.

„Buvo įdomu pamatyti, ką pasiekė inovacijų srityje kitos valstybės. Nors tai tik galimybės, bet ateityje galėtume kai kuriomis jų pasinaudoti ir pritaikyti sau. Verslo kontaktai visuomet yra naudingi“, – teigė mero pavaduotojas.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų