Panevėžyje prieš teismą stos prekeiviai žmonėmis

Panevėžyje prieš teismą stos prekeiviai žmonėmis

Teismo suole atsidūrė du panevėžiečiai, kuriuos Panevėžio apygardos prokurorai kaltina dėl prekybos žmonėmis, pelnymosi iš kitų asmenų prostitucijos, neteisėto šaudmenų disponavimo. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Kaltinamieji R. T. ir P. N., veikdami organizuota grupe, susitarė pelnytis iš kitų asmenų prostitucijos užsienio valstybėse. Jie, siekdami bendrų tikslų, panaudodami apgaulę, 2016 m. pabaigoje ir 2017 m. gabeno bei organizavo dviejų merginų prostituciją.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai teigti, kad R. T., pasinaudodamas vienos jaunos merginos patiklumu ir sunkia materialine padėtimi, pažadėjo jai apgaule gerai apmokamą (30 tūkst. Eur) prostitutės darbą Vokietijoje. Buvo sutarta, kad gautas pajamas iš prostitucijos jie dalinsis tarpusavyje pusiau. Tačiau mergina buvo nuvežta į Austrijos Respubliką, kurioje buvo priversta teikti seksualines paslaugas.

Siekiant daugiau merginų įtraukti į šį „darbą“ apgaulės būdu į Austriją atvyko dar viena mergina. Tai, kad jai teks užsiimti prostitucija, sužinojo tik atvykusi į šią šalį. Nukentėjusioms merginoms už klientams suteiktas seksualines paslaugas kaltinamieji sumokėjo tik labai mažą pinigų dalį. Merginos nebenorėjo toliau dirbti prostitutėmis, tačiau joms buvo grasinama fiziniu susidorojimu. Į Lietuvą merginos sugrįžo tik šių metų pradžioje.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, buvo apklausta daug liudytojų, gautos specialistų išvados, atlikti kiti proceso veiksmai.

Kaltinamiesiems skirtos griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimas.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas.

Įstatymas už prekybą žmonėmis organizuotoje grupėje numato laisvės atėmimą nuo ketverių iki dvylikos metų, už pelnymąsi iš kito asmens prostitucijos – laisvės atėmimą iki šešerių metų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų