Panevėžyje prevenciškai dėl koronaviruso tiriami vaistininkai ir prekybos vietų darbuotojai

Panevėžyje prevenciškai dėl koronaviruso tiriami vaistininkai ir prekybos vietų darbuotojai

Panevėžyje prevenciškai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) pradedami testuoti vaistinių ir prekybos vietų darbuotojai.

Profilaktiškai atliekamas vaistininkų, prekybos vietų darbuotojų testavimas padės užtikrinti darbuotojų ir jų aptarnaujamų klientų saugumą.

Pagal parengtą tvarką nustatyta, kad pirmiausia tyrimai dėl galimos koronaviruso infekcijos būtų atliekami darbuotojams, tiesiogiai aptarnaujantiems pirkėjus, kurie vykdo veiklą sveikatos priežiūros, globos paslaugas teikiančiose įstaigose arba jos yra nutolusios nuo šių įstaigų ne toliau kaip 200 metrų atstumu; vyresniems nei 60 metų amžiaus darbuotojams; dirbantiems  dideliuose prekybos centruose, kuriuose yra dideli lankytojų srautai. Taip pat prioritetas teikiamas dirbantiesiems vaistinėse, kurios vykdo veiklą asmens sveikatos priežiūros įstaigose arba yra nutolusios nuo šių įstaigų ne toliau kaip 200 metrų atstumu; vyresniems nei 60 metų amžiaus darbuotojams; dirbantiems vaistinėse, esančiose dideliuose prekybos centruose (kuriuose dideli lankytojų srautai); visiems kitiems.

Pažymėtina, kad kita prioriteto asmenų grupė tiriama tik tuomet, kai ištirti visi prieš tai nurodytos prioriteto grupės asmenys. Darbuotojai, kurie paskelbto karantino laikotarpiu nuolat dirba nuotoliniu būdu arba nedirba, neturėtų būti tiriami.

Darbuotojų tepinėlius laboratoriniams tyrimams koronaviruso infekcijai diagnozuoti prevenciniu tikslu ims VšĮ Panevėžio miesto poliklinika mobiliame punkte Parko g. 12, šalia „Cido“ arenos.

Panevėžio miesto savivaldybė jau kreipėsi į vaistinių ir prekybos vietų vadovus prašydama kaip įmanoma per trumpesnį laiką pateikti Panevėžio mieste prekybos vietose dirbančių darbuotojų skaičių pagal prioriteto grupę.

Kilus klausimams išsamesnė informacija teikiama el. p. sveikata@panevezys.lt, tel. (8 45) 501 203.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų