LRF nuotr.

Panevėžyje prasideda Europos čempionatas

Panevėžyje prasideda Europos čempionatas

Jau rytoj Panevėžį sudrebins pirmą kartą Lietuvoje vyksiantis elitinis Europos jaunimo (iki 18 metų) regbio-7 čempionatas.

Lietuvos regbio gerbėjai turės unikalią progą pamatysi būsimas regbio žvaigždes iš stipriausių Senojo žemyno komandų – Airijos, Prancūzijos, Ispanijos, Portugalijos, Didžiosios Britanijos, Italijos Rumunijos, Gruzijos ir kitų.

Mūsų mieste varžysis 16 pajėgiausių U-18 amžiaus grupės komandų, tarp kurių bus ir Lietuvos rinktinė. Prieš dvejus metus į Europos elitą pakilusi Lietuvos jaunių rinktinė praėjusiais metais Vokietijoje įgyvendino svarbiausią savo tikslą – užėmė 15-ą poziciją ir išsaugojo vietą tarp stipriausių Europos ekipų. Šiais metais, žaisdami namuose, lietuviai, treniruojami šiauliečio Sigito Kukulskio, tikisi pasirodyti dar geriau.

Panevėžyje varžysis 16 rinktinių, suskirstytų į keturis pogrupius po keturias ekipas. Pirmąją čempionato dieną savo pogrupiuose komandos su varžovais sužais po kartą ir išsiaiškins vietas. Po dvi stipriausias grupių ekipas pateks į ketvirtfinalį, o likusios tęs kovą dėl 9–16 pozicijų. Antrąją pirmenybių dieną prasidės atkrintamosios varžybos, per kurias paaiškės galutinės vietos.

C grupėje lietuvių laukia akistata su praėjusių metų bronzos medalių laimėtojais Didžiosios Britanijos regbininkais, taip pat Lietuvos ekipa žais su pajėgiomis Gruzijos ir Belgijos rinktinėmis.

Šeštadienį Lietuvos rinktinė  „Aukštaitijos“ stadione 12.30 val. žais su britais, 15.50 val. – su gruzinais, 19.10 val. – su belgais. Sekmadienį vyks atkrintamosios kovos.

Tarp dvylikos U-18 Lietuvos rinktinės narių Europos regbio-7 čempionate matysime ir du panevėžiečius, trenerio Anatolijaus Smirnovo auklėtinius, R. Sargūno sporto gimnazijos moksleivius Nortą Albanavičių ir Kasparą Lukoševičių.

Praėjusių metų Europos jaunimo čempionate triumfavo airiai, kurie finale 21:19 nugalėjo Prancūzijos ekipą.

Lietuvos septynetų regbio jaunimo rinktinė Europos čempionatui rengėsi ne tik Lietuvoje. Buvo žaidžiama serija kontrolinių rungtynių Latvijoje ir Ukrainoje, vyko kelios treniruočių stovyklos. Prieš pat Europos čempionatą jaunimas stovyklavo Ukrainos pajūryje.

S. Kukulskio treniruojami vaikinai Odesoje stiprino savo gynybos sugebėjimus ir sužaidė trejas kontrolines rungtynes. Visas jas Lietuvos regbio atstovai laimėjo. Dukart įveikta Ukrainos U18 rinktinė – 31:14 ir 29:24 nugalėta Odesos klubų vyrų komanda 44:7.

„Pasirengimas vyko pagal planą. Kaip pavyko – parodys Europos čempionatas“, – sakė Lietuvos septynetų regbio jaunimo rinktinės vadovas ir vienas Europos čempionato organizatorių Paulius Zubavičius.

Per dvi dienas Lietuvos rinktinė sužais šešis mačus, kurių vienas trunka apie 17 minučių. Šiame Europos čempionate taip pat bus varžomasi dėl patekimo į jaunimo olimpines žaidynes Argentinoje.

Čempionatas šeštadienį Panevėžio  „Aukštaitijos“ stadione prasidės 10 valandą. Pirmosiose rungtynėse susitiks Portugalijos ir Liuksemburgo komandos. 10.45 val. žiūrovai pirmą kartą galės išvysti praėjusių metų čempionės Airijos ir Švedijos akistatą. Iš viso šeštadienį bus sužaisti net 24 mačai grupėse. Įėjimas – nemokamas.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų