Panevėžio STEAM centras įsikurs pirmajame „Minties“ gimnazijos aukšte, robotikos varžybų centro „RoboLabas“ kaimynystėje. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Panevėžyje pradedamos rengti patalpos STEAM centrui

Panevėžyje pradedamos rengti patalpos STEAM centrui

„Minties“ gimnazijoje prasideda patalpų pritaikymo STEAM centro veiklai rangos darbai.

Juos atliks Panevėžio savivaldybės paskelbtą viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi UAB „Svalex“. Darbų vertė – daugiau kaip 353 tūkst. Eur.

Mieste kuriamas vienas iš septynių regioninių gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centrų. Numatyta, kad veiks 4 laboratorijos: biologijos ir chemijos; fizikos ir inžinerijos; robotikos ir informacinių technologijų; Panevėžio specializuota dirbtinio intelekto galimybių pritaikymo laboratorija.

STEAM centre bus rengiamos ir įgyvendinamos įvairios ugdymo programos vaikams, mokiniai galės eksperimentuoti, atlikti laboratorinius, rengti brandos darbus, čia vyks konkursai, olimpiados, susitikimai su įvairių profesijų žmonėmis. Mokytojai galės tobulintis, kelti kvalifikaciją.

Panevėžio STEAM centras įsikurs pirmajame „Minties“ gimnazijos aukšte, robotikos varžybų centro „RoboLabas“ kaimynystėje. Veiklai bus pritaikytos daugiau kaip 700 kv. m patalpos. Bus perplanuotos ir suremontuotos vidaus erdvės, atnaujintos vandentiekio ir nuotekų, šildymo, vėdinimo, elektros sistemos, įrengtos priešgaisrinės ir apsaugos signalizacijos, elektroninių ryšių tinklai. Darbus planuojama baigti iki spalio 30 d.

„Tolesnis etapas – sukomplektuoti visą STEAM centrui būtiną įrangą. Panevėžiui jau skirta 40 tūkst. Eur ES fondų lėšų patalpoms remontuoti, įrangai įsigyti planuojame gauti dar apie 0,5 mln. Eur. Rudenį bus pradėtas ir STEAM centro personalo formavimo procesas. Surinkta komanda imsis visų parengiamųjų darbų, nes STEAM centras – tai ne vien naujos patalpos, bet ir specialiai paruoštas kolektyvas bei nauja metodinė medžiaga visapusiškai ugdyti jaunąją kūrėjų kartą“, – teigia Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Planuojama, kad STEAM centras visu pajėgumu pradės darbą 2021 m. rudenį.

Komentarai

  • Na, štai. Atsiras kalvė ruošianti vaikus bizniui. Tikrai ´real politicks´.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų