Panevėžyje kuriamos legalios gyvūnų kapinaitės

Panevėžyje kuriamos legalios gyvūnų kapinaitės

Naminiai gyvūnai iš paprastų augintinių ilgainiui tampa tikrais šeimos nariais, o atsisveikinimas sukelia nemažą širdies skausmą. Juolab, kad draugu tapusio keturkojo dažnas šeimininkas neturi kur palaidoti. Tačiau jau kitąmet miesto pašonėje turėtų atsirasti naminių gyvūnų kapinės.

Idėjos iniciatorės Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovės Rūtos Liberienės teigimu, mintis tinkamai atsisveikinti su keturkojais gimė seniai, tačiau vis dar stringa sumanymo įgyvendinimas.

„Bene porą metų varstau savivaldybės duris tikėdamasi, kad ledai pajudės iš vietos. Atrodo, situacija gerėja. Vienas galimas kapinaičių plotas jau numatytas, tad galbūt greitu metu panevėžiečiai galės su augintiniais atsisveikinti civilizuotai. Tokios kapinės labai reikalingos. Butuose gyvenantys žmonės, neturėdami kur laidoti keturkojo, tiesiog išveža į mišką“, – „Sekundei“ teigė R. Liberienė.

Draugijos vadovė įsitikinusi, kad naujajame plote panevėžiečiai noriai laidotų ne tik kates ir šunis, bet ir žiurkėnus, jūros kiaulytes ar papūgas. Tuo tikėti leidžia kaimynų latvių patirtis. Ten įrengtos gyvūnų amžino poilsio vietos sulaukia itin daug susidomėjimo.

Nors gyvūnų globos draugijos idėja naminių gyvūnų mylėtojams kelia susižavėjimą, vis dar nėra žinoma, kas turėtų prižiūrėti naująsias kapinaitės. Draugija teigia tokios atsakomybės nesikratanti.

„Gavę plotą ir leidimą, esame pasiruošę teritoriją apsitverti, sutvarkyti bei nuolat prižiūrėti pagal visus keliamus reikalavimus“, – apie būsimą pareigą kalbėjo R. Liberienė.

Ji tikisi, kad naujovė neprivers panevėžiečių plačiai atverti piniginių. R. Liberienės nuomone, teisingiausia būtų, jeigu miestiečiai už paslaugą galėtų nemokėti arba sumokėti tik simboliškai.

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Gylienė teigia, kad gali būti, jog jau po metų Panevėžys turės legalias naminių gyvūnų kapinaites.

Pasak vyriausiosios specialistės, planuojama, kad gyvūnų amžino poilsio vieta būtų įrengta Kazio Naruševičiaus gatvės gale, kur šiuo metu nėra jokių daugiabučių bei gyvenamųjų namų. Tai padėtų išvengti galimo gyventojų nepasitenkinimo dėl nemalonios kaimynystės, o miestas nenaudojamą teritoriją išnaudotų visuomenės poreikiams. Tikimasi, kad dar šiais metais architektai pradės projektavimo darbus, o jau 2018-aisiais Panevėžyje bus atidarytos kapinaitės gyvūnams.

„Panevėžiečiai neturi kur palaidoti savo augintinių, o įvairius atminimo akmenėlius matome net parkuose. Šią idėją svarstome jau tikrai ne pirmus metus, tad tikiuosi, kad greitu metu pagaliau jas turėsime“, – teigė vyriausioji specialistė.

Komentarai

  • Labai reikalingas ir savąlaikis pasiūlymas.

  • Labai gera ideja,nebereikes sukti galvos kur pakasti savo augintini,kaip kiti daro pakelese ismeta.

  • Super gera idėja!

  • Super. Duok dieve tau Rūtele stiprybės ir sveikatos.Mes LIETUVIAI visi šaukiam ,kad europiečiai ęsame ,o elgesys su gyvūnais neduok dieve .Rasta pakelėje užmušta Tuziką ar Sargiuką bus kur palaidoti.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų