(Tautvydo Stuko nuotr.)

Panevėžyje praūžė pirmasis „Kino pavasario“ seansas

Panevėžyje praūžė pirmasis „Kino pavasario“ seansas

„Kino pavasario“ komanda apsilankė Panevėžyje, kur išsiilgtiems žiūrovams pristatė šių metų festivalio programą. Su repertuaru žiūrovus susipažindino festivalio direktorė Vida Ramaškienė ir vyriausiasis programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

Į renginį atvykusiems svečiams buvo suteikta galimybė pamatyti ir šių metų programos filmą – italų komediją „Tobuli melagiai“ (rež. Paolo Genovese), kuris už geriausią scenarijų jau apdovanotas Niujorko TRIBECA ir Kairo kino festivaliuose.

„Kino gurmanams šis festivalis – didžiulė šventė, žadanti daug puikių kokybiško kino vakarų. Neabejoju, kad „Kino pavasaris“ sulauks aktyvaus panevėžiečių susidomėjimo. Kinas – demokratiškiausia meno rūšis, iš kurios kiekvienas pasiimame skirtingu dalykus“, – į renginio žiūrovus kreipėsi ir Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Kaip ir praėjusiais metais, „Kino pavasaris“ vienu metu, kovo 23–balandžio 6 d. vyks penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose. Festivalį pradės olandų režisieriaus Paulo Verhoeveno itin šokiruojantis ir gausiai apdovanotas, du „Auksinius gaublius“ laimėjęs ir geriausiu Prancūzijos filmu tituluojamas psichologinis trileris „Ji“ („Elle“).

Žiūrovai išvys net 19 filmų

Panevėžio žiūrovai išvys „Oskarui“ nominuotą lėlinę animaciją visai šeimai „Moliūgėlio gyvenimas“ („My Life as a Zucchini“, rež Claude Barras), visoje Europoje jau spėjusias išpopuliarėti komedijas „Pasiklydę Paryžiuje“ („Lost in Paris“, rež. Fiona Gordon, Dominique Abel) ir „Laukinių žmonių medžioklė“ („Hunt for the Wilderpeople“, rež. Taika Waititi) bei šių metų geriausią „Oskarų“ filmą „Mėnesiena“ („Moonlight“, rež. Barry Jenkins).

Festivalyje žiūrovai turės galimybę pamatyti ir naujausią garsaus mūsų šalies režisieriaus Audriaus Stonio dokumentinį filmą „Moteris ir ledynas“. Filmas pasakoja apie lietuvių mokslininkę Aušrą Revutaitę, kuri jau 30 metų vienui viena gyvena Tian Šanio kalnuose.

22-ojo „Kino pavasario“ lankytojai Panevėžyje išvys ir garsiausių rumunų Naujosios bangos meistrų naujausius filmus: „Baigiamieji egzaminai“ („Graduation“, rež. Cristian Mungiu) ir „Sieranevada“ („Sieranevada“, rež. Cristi Puiu).

Festivalį pabaigs kino filmas „Manifestas“ („Manifesto”, rež. Julian Rosefeldt), kuriame net 13 skirtingų personažų suvaidino talentingoji Cate Blanchet. Šioje kino juostoje išgirsite aktorės skaitomas ištraukas iš futuristų, dadaistų, situacionistų ir kitų menininkų ir politikų manifestų.

Praėjusiais metais Panevėžyje „Kino pavasaris“ sulaukė virš tūkstančio žiūrovų. Šiemet Panevėžyje įvyks 32 kino seansai.

Festivalio atidarymas – kovo 24 d. kino teatre „Forum Cinemas“.

Galerija

 

Komentarai

 • nu bliamba, argi čia meras, kaip bomžas. Gal kas galit normaliai apkirpti ir nuskusti.

 • Labai stilingas ir fainas meras. O komentatorei(iui) kartais kišenės nedrasko žagrė?

  • Atsakyti
 • Hi
  My name is Jenny.
  I trying to find job in model or cinema business.

  If you have any offers for me, please contact me

  local asian dating sites for free
  sign in plenty of fish dating site of free dating pof
  dating app latvian
  asian dating apps to download
  dating sites uk free trial
  100%free dating sites for seniors
  dating sims for girls
  best dating sites for over 50 south africa
  dating sites for free for kids
  date ariane simulator guide car photo shoot

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų