P. Židonio nuotr.

Panevėžyje – per šimtą apsileidėlių

Panevėžyje – per šimtą apsileidėlių

Visą birželį Panevėžyje ieškoję apleistų privačių sklypų, matavę nešienaujamos žolės aukštį, ją fotografavę, Panevėžio savivaldybės specialistai jau sudarė preliminarų teritorijų netvarkančių asmenų sąrašą ir žada skelbti jį viešai.

Šiame juodajame sąraše – 103 sklypų savininkai. Nesusitvarkiusiems gresia baudos ir didesnis žemės mokestis.

Už baudą būtų išbučiavusi

Rožyno mikrorajone gyvenanti Daiva „Sekundei“ pasakojo iki šiol jaučianti nuoskaudą, jog tuomet, kai gyventojams buvo gražinama sovietmečiu nusavinta žemė, jai pritrūko dokumentų įrodyti, kad turi teisę paveldėti Rožyne esančią senelių žemę. Tarpukariu tą žemę pirko ir ją dirbo Daivos seneliai, sovietmečiu – jos tėvai ir ji pati.

Nepavykus atsiimti žemės, Daiva persikėlė tvorą ir nustojo „valdišką“ sklypą tvarkyti.

„Nešienaujantiems teritorijų dažniausiai skiriamas baudos vidurkis – 80 eurų.“

A. Valkūnas

Prieš porą metų panevėžietė sulaukė miesto Savivaldybės rašto, kad už sklypo nepriežiūrą jai gresia bauda bei padidintas žemės mokestis.

„Nuoširdžiai pasipiktinau, kad mane ketina bausti už negrąžintą, kaip aš vadinu, atimtą senelių žemę. Tad į gautąjį dokumentą ir aš išsiunčiau laišką, parašiau: „Esu pasirengusi Jus išbučiuoti už tai, kad „grąžinote“ man žemę, kurios niekaip negrąžina žemėtvarkininkai“. Iškart gavau atsakymą, kad įvyko klaida, manęs atsiprašė“, – pasakojo panevėžietė.

O štai šiemet kitame mieste gyvenantis Daivos sūnus jai pranešė matęs reportažą, kaip Savivaldybės atstovas matuoja jai negrąžinto sklypo žolę ir baisisi jos dydžiu.

Už žolę iki pažastų tokio sklypo savininkui gresia didesnis žemės mokestis ir dar iki 140 eurų bauda. P. Židonio nuotr.

Kirtis piniginei

Panevėžio savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojo Aušrio Valkūno teigimu, nešienaujamų privačių plotų žolės aukštį matuoti reikalauja tvarka, pagal kurią vėliau gali būti skiriamos baudos už teritorijos nepriežiūrą, negana to – ir padidintas žemės mokestis.

Bauda gresia tuo atveju, kai žolė aukštesnė nei 25 centimetrai. Mažiausias piniginės baudos dydis 20 eurų, didžiausias – 140 eurų.

„Nešienaujantiems teritorijų dažniausiai skiriamas baudos vidurkis – 80 eurų“, – teigė A. Valkūnas.

Anot jo, nustačius nešienaujamą privačią teritoriją, nepuolama savininko iškart bausti. Iš pradžių jam siunčiamas raštas su reikalavimu nušienauti savo teritoriją ir apie tai informuoti atsakingus Savivaldybės specialistus. Jei į gautą raštą neatsiliepiama, po susitvarkyti skirto termino Savivaldybės atstovai vėl važiuoja įvertinti neprižiūrimų teritorijų, o tuomet jų savininkai jau apdalijami baudomis.

Nesitvarkančio asmens duomenys taip pat perduodami Valstybinei mokesčių inspekcijai, o šios specialistai netvarkomo sklypo savininkams apskaičiuoja didesnį žemės mokestį – 4 proc. nuo sklypo vertės.

Apsileidėlių sumažėjo

Šiemet Panevėžyje nenušienautų sklypų, palyginti su praėjusia vasara, sumažėjo.

Pernai per pirmąjį patikrinimą Savivaldybė buvo nustačiusi 130 apsileidėlių, šiemet – 103.

Praėjusiais metais sulaukę perspėjimų 104 asmenys savuosius sklypus nušienavo, baudas užsitraukė 26 sklypų savininkai. Jiems taip pat buvo padidintas žemės mokestis.

Pasak A. Valkūno, įnirtingai ieškoti apleistų sklypų savininkų nė nereikia – paprastai būna metai iš metų tie patys savininkai. Neretai paaiškėja, kad jie išvykę į užsienį.

Taip pat apie aukštą žolę informuoja apsileidėlių kaimynai.

Komentarai

  • NESUPRANTU O KODĖL JUS PRIE TU ŽMONIU KABINATĖS GAL JIE IŠ VILNIAUS IR KITU MIESTU KURIE ŽOLĖS NEPJAUNA YRA ŠIA IDĖJA NUKOPIJAVE IR PJAUNA TIK TEN KUR REIKIA O KUR NEREIKIA NEPJAUNA JUK VILNIUJE TAI APLINKOS APSAUGA TAI NIEKO NEBAUDŽIA O GAL JUS TEN PANEVĖŽYJE VISAI SUIŽULĖJOTE IR SAVO ISTATYMUS IVEDĖTE TEKS I TEISMUS PADUOTI TAIP NEGALIMA NES VISOS MADOS IŠ SOSTINĖS ATEINA IR I KITUS MIESTUS IR KAIMUS

  • Tai pasipinigaut nusprendė. O įvardinti kiek vienišų močiučių bus nubausta . Kas pasikeis uždėjus baudą, gal nušienaukit ir imkit mokestį. Tada bus suprantama miestas tvarkos. O dabar lupikauja.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų