Panevėžyje – patys populiariausi šiauliečių spektakliai

Panevėžyje – patys populiariausi šiauliečių spektakliai

Valstybinis Šiaulių dramos teatras pirmosioms šių metų gastrolėms neatsitiktinai pasirinko artimiausius kaimynus – Juozo Miltinio dramos teatrą. Jau daugelį metų šiuos teatrus sieja graži tradicija – keistis naujaisiais ir įdomiausiais savo kūrybos vaisiais.

Šiauliečių spektakliai Panevėžyje visada sulaukia didelio publikos susidomėjimo. Vasario 10 ir 11 dienomis Juozo Miltinio dramos teatre bus rodomi populiariausi praėjusių metų šiauliečių spektakliai – dviejų dalių satyrinis farsas „Vardan tos“ pagal P. Vaičiūno pjesę „Patriotai“ ir ne vieną garbingą apdovanojimą pelnęs spektaklis „Nebylys“ pagal to paties pavadinimo Juozo Tumo-Vaižganto apysaką. Mažieji žiūrovai galės pamatyti naujausią teatro spektaklį vaikams – „Mažąjį princą“ pagal Antoine de Saint-Exupery knygą.siauliu teatras Skrajute_2017

„Nebylys“ – reikliam ir išskirtinių įspūdžių ieškančiam žiūrovui. Gastrolės prasidės vasario 10 d. spektakliu „Nebylys“, kurį Valstybinio Šiaulių dramos teatro scenoje pastatė lietuviškosios scenos grandas – režisierius Jonas Vaitkus. Ši dviejų dalių impresija pagal Juozo Tumo-Vaižganto apysaką per keletą metų susižėrė ne vieną reikšmingą apdovanojimą. 2014 m. Kaune festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris“ žiūrovai „Nebylį“ išrinko geriausiu festivalio spektakliu. Itin palankiai „Nebylys“ buvo sutiktas Varėnoje Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje, Lietuvos profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Pakeleivingi“ Anykščiuose. „Nebylio“ siužetą vienu sakiniu būtų galima nusakyti kaip tragiškai susiklosčiusią draugystės ir meilės istoriją apie du draugus, pamilusius vieną moterį. Juozas Tumas-Vaižgantas XX a. pradžioje parašytoje apysakoje atskleidė įvairialypius meilės pavidalus – nuo platoniškos, vaikiškos, broliškos, dvasiškos iki fizinės, aistringos, gyvuliškos, nuodėmingos ir net pražūtingos. Pribloškianti „Nebylio“ istorija kartu yra ir labai gyvenimiška, joje sprendžiamos meilės ir pasirinkimo problemos, tolygios didžiosios literatūros šedevrams. Spektaklį kūrė įspūdinga kūrybinė komanda: režisierius Jonas Vaitkus, scenografas Gintaras Makarevičius, kompozitorius Algirdas Martinaitis, dizainerė Sandra Straukaitė. Scenoje išvysite didžiąją Šiaulių teatro trupės dalį. „Nebylys“ – šiuolaikiška ir efektinga klasikinio kūrinio interpretacija, užburianti savo atmosfera, vizualiais sprendimais ir išskirtiniais aktorių darbais. Tad šis tiek kritikų, tiek Lietuvos publikos vertinamas spektaklis patenkins net išrankiausią žiūrovą.

„Vardan tos“ – mokančiajam pasijuokti iš nūdienos ir iš savęs. Vasario 11 d. 18 val. Panevėžio žiūrovai galės pamatyti ir pačiu populiariausiu praėjusių metų šiauliečių spektakliu pripažintą satyrinį farsą „Vardan tos“, kurį pagal P. Vaičiūno pjesę „Patriotai“ Šiauliuose pastatė garsusis „keistuolis“ Aidas Giniotis. Pastaraisiais metais ši P. Vaičiūno komedija sulaukė nemažo dėmesio ir skirtingų interpretacijų teatro scenoje, didžiajame ekrane ir televizijoje. Tačiau šiauliečių spektaklis nėra eilinė sceninė interpretacija – joje gausu improvizacijų, sąsajų su nūdiena, smagaus aktorinio šėlsmo ir saviironiško požiūrio į mūsų istoriją ir dabarties aktualijas. Ši šmaikšti istorija žavi ir preciziškai groteskiška aktorių vaidyba. Pagrindinius ir išties įsimintinus vaidmenis atlieka puikūs aktoriai Inga Norkutė, Aurimas Žvinys, Eglė Stanišauskaitė, Aurimas Pintulis, Aidas Matutis, Anicetas Gendvilas ir kt. Liubos Lietuvės vaidmenį šiame spektaklyje sukūrusi aktorė Inga Norkutė pelnė geriausios aktorės titulą Anykščiuose vykusiame profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Pakeleivingi 2016“. Ne veltui šis drąsus ir provokuojantis spektaklis yra itin mėgstamas publikos ir tikrai patiks visiems, kas mėgsta atvirą žodį, ironišką, šmaikštų, bet ne lėkštą humorą.

„Mažasis princas“ – tiems, kurie tiki, kad „svarbiausi dalykai matomi tik širdimi“. Vasario 11 d. 12 val. mažuosius žiūrovus suburs spektaklis pagal visame pasaulyje gerai žinomą knygą „Mažasis princas“. Spektaklį pastatė originaliais teatriniais ieškojimais garsėjantis režisierius Šarūnas Datenis. Tai pirmasis jauno kūrėjo ir jo kūrybinės komandos darbas Šiauliuose. „Mažasis princas“ skirtas mažiesiems žiūrovams, tačiau spektaklis turėtų būti vienodai įdomus visiems, kas yra skaitęs ir visam gyvenimui pamilęs šį Antoine de Saint-Exupery kūrinį. Režisierius prisipažįsta, kad toks literatūrinės medžiagos pasirinkimas stipriai įpareigojo, nes „Mažasis princas“ yra tapęs tarsi vaikų literatūros „Hamletu“. Savąją interpretaciją teatre sukūręs režisierius teigia, kad spektaklyje į „Mažojo princo“ pasaulį yra žvelgiama šiuolaikiškai, tačiau esminės knygoje deklaruojamos vertybės išlieka tos pačios – meilė, draugystė, atsakomybė, bendravimo džiaugsmas. Režisierius įsitikinęs, kad vaikams, taip pat ir suaugusiesiems, vertėtų neužmiršti, kad „tu tampi amžinai atsakingas už tą, kurį prisijaukini“. Spektaklio kūrėjai „Mažojo princo“ pasaulį bando atverti tarsi žmogiškąjį „kosmosą“, paslaptingą erdvę ir kartu žemišką vietą, kurioje įvyksta svarbiausieji gyvenimo pažinimo momentai (spektaklio dailininkai – Antanas Dubra, Vladas Suncovas, šviesų dailininkas – Julius Kuršys, kompozitorius – Vytautas Leistrumas). Mažojo princo vaidmuo patikėtas aktoriui Aidui Matučiui. Visus kitus personažus: Pilotą, Garbėtrošką, Girtuoklį, Žibintininką, Rožę, Lapę, Gyvatę, įkūnys du aktoriai – Dalius Jančiauskas ir Monika Šaltytė. Spektaklis, kaip įprasta šiai kūrybinei komandai, sukurtas su ypatingu, kone precizišku atidumu vizualiesiems ir muzikiniams sprendimams, o draminio teatro vaidybos stilistika papildoma lėlių ir objektų teatro elementais. Naujasis teatro meno vadovas Paulius Ignatavičius ypač džiaugiasi, galėdamas mažuosius Panevėžio žiūrovus pakviesti į šį beveik premjerinį spektaklį vaikams. P. Ignatavičius įsitikinęs, „kad Šarūnui Dateniui ir jo talentingai kūrybinei komandai pavyko sukurti įspūdingą, vaizdais ir emocijomis kalbantį, estetiškai švarų ir kartu vaikams labai priimtiną spektaklį. Spektaklio režisierius suteikė šiai daugybę kartų girdėtai ir skaitytai istorijai aiškaus paprastumo ir skaidrumo, viską įvilkdamas į kosminę ir, netgi sakyčiau, meditatyvią nuotaiką, kurioje vaikai gali išgirsti tai, kas nepasakoma“.

Visi teatro mylėtojai maloniai laukiami Juozo Miltinio dramos teatre vasario 10–11 dienomis.

Vasario 10 d. 18 val. – dviejų dalių impresija „Nebylys“ pagal Juozą Tumą-Vaižgantą (rež. Jonas Vaitkus).

Vasario 11 d. 12 val. – spektaklis vaikams nuo šešerių metų „Mažasis princas“ pagal Antoine de Saint- Exupery knygą (rež. Šarūnas Datenis).

Vasario 11 d. 18 val. – dviejų dalių satyrinis farsas „Vardan tos“ pagal P. Vaičiūno pjesę „Patriotai“ (rež. Aidas Giniotis).

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų