Panevėžyje pasiautėjo „Laura“

Panevėžyje pasiautėjo „Laura“

Penktadienio naktį medžius vartęs ir stogus plėšęs ciklonas „Laura“ neleido ramiai miegoti ir Panevėžiui.

Ryte miestas prabudo nusiaubtas vėjo: Jaunimo parke su šaknimis išrautas medis, neseniai sutvarkytame Taikos alėjos pušynėlyje taip pat su šaknimis išrautos dvi pušys, o viena pavojingai pasvirusi, miesto gatvėse vienas po kito išvartyti reklaminiai stendai, ant automobilių užmestos medžių šakos. Išlaki eglė užvertė įėjimą į „Saulėtekio“ progimnaziją.

Per naktį siautęs stiprus vėjas neleido atsipūsti ugniagesiams gelbėtojams. Vien Panevėžio mieste ir rajone ugniagesiai penktadienio naktį sulaukė trylika iškvietimų pašalinti vėjo išverstų, nulaužtų medžių ar nukelti nuo stogų nuneštų ir pavojingai pakibusių skardų.

Darbo netrūko ir Savivaldybės įmonės „Panevėžio gatvės“ budinčiai tarnybai. Gatvių apšvietimą prižiūrintys darbuotojai 27 kartus lėkė šalinti gedimų.

„Didelių nuostolių praūžęs vėjas nepridarė, tačiau visame mieste tai vienur, tai kitur dinginėjo šviesos. Pirmą skambutį apie apšvietimo problemą iš gyventojų gavome jau ketvirtadienio vakarą,  19.30 val. –  tamsoje paskendo visa Beržų gatvė“, – penktadienio rytą „Sekundei“ sakė bendrovės „Panevėžio gatvės“ direktorė Viktorija Juodikienė.

Iki ryto šviesą gatvėse išjunginėjo nuo vėjo ir jo siūbuojamų medžių šakų susiliesdavę elektros laidai.

„Dėl smulkių elektros gedimų šviestuvai automatiškai išsijungia ir tenka važiuoti į vietą vėl jų įjungti“, – aiškino V. Juodikienė.

Pradžioje vėjas išdaiga krėtė pietinėje Panevėžio dalyje, bet labai greitai apėmė visą miestą.

„Visas Panevėžys per naktį mirguliavo“, – kalbėjo „Panevėžio gatvės“ vadovė.

Neramu Lietuvoje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) penktadienį Lietuvoje iki 6 valandos ryto sulaukė 471 iškvietimo dėl audros padarinių – praūžusi audra nusinešė vienos moters gyvybę, apgadinta 13 automobilių.

Kaip BNS informavo PAGD Situacijų koordinavimo skyriaus atstovai, per pastarąją parą daugiausia iškvietimų sulaukta šalinti ant elektros laidų, statinių, automobilių nuvirtusių medžių, nutrauktų elektros laidų.

Daugiausia iškvietimų sulaukta Klaipėdos apskrityje – 93, Vilniaus apskrityje – 66, Panevėžio, Kauno, Šiaulių, Utenos apskrityse – daugiau nei 40 iškvietimų, Marijampolės apskrityje – daugiau nei 20.

Ketvirtadienį pranešta apie Ukmergėje atplyšusios stogo dalies mirtinai sužalotą moterį, ta pati atplaiša apgadino ir viešojo transporto autobusą.

Anot PAGD atstovų, iš viso gauta 13 pranešimų apie ant automobilių užvirtusius medžius, daugiau nei pusė, septyni pranešimai, gauti Klaipėdoje. Šalinti medžius nuo automobilių gelbėtojai vyko ir Kaune, Lazdijuose, Plungėje, Elektrėnuose.

Lietuvoje ketvirtadienio vakarą ir naktį siautė stipri audra, vėjo gūsiai siekė 20–25 m/s, o pajūryje net iki 32 m/s.

 

Galerija

Komentarai

  • Kuriu medziu neleido pasalinti zalieji, pasalino Laura 🙂

    • Atsakyti
    • kurių neleido šalinti seniai jie jau nupjauti.

  • Laura nusiaube dekaratyvines tvoreles Jaksto g. ar cia vandalizmas

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų