P. Židonio nuotr.

Panevėžyje paminėta Teatro diena (foto galerija)

Panevėžyje paminėta Teatro diena (foto galerija)

Tarptautinę teatro dieną Panevėžyje veikiančių teatrų bendruomenės minėjo ir žaismingai, ir iškilmingai.

Tokią dieną 30-ąjį gimtadienį šventęs miesto teatras „Menas“ panevėžiečiams surengė iškylą, o valstybinis Juozo Miltinio dramos teatras apdovanojo savo geriausius aktorę ir aktorių.

Šiais metais oficialios šventės atsisakę „Meno“ teatralai sekmadienio popietę panevėžiečius pakvietė į iškylą jaukiame teatro kiemelyje prie Don Kichoto skulptūros.

Trisdešimtmetį minintis „Menas“ teatralams išskirtinę dieną surengė gimtadienio šventę kartu su akcija „Paremk Ukrainą“. Prie akcijos prisidėjo Panevėžio lėlių vežimo teatro kolektyvas, kuriame darbuojasi nemažai ukrainiečių.

Teatro kiemelyje surengti poezijos skaitymai lietuvių ir ukrainiečių kalbomis, skambėjo gyvai atliekamos dainos, svečiai vaišinti šilta arbata ir ukrainietiškais barščiais.

Už vaišes bei spektaklį surinktą finansinę paramą teatralai skirs nuo karo kenčiantiems Ukrainos piliečiams.

Apdovanojo Metų aktorius

O J. Miltinio dramos teatre šventinę dieną įteikti Metų aktoriaus ir Metų aktorės apdovanojimai.

Juos išrinkti teatras pakvietė panevėžiečius. Į Metų aktoriaus titulą pretendavo 14 teatralų, Metų aktorė buvo renkama iš dešimties kandidatų.

Apdovanojimai atiteko daugiausia balsų surinkusiems Dainiui Jankauskui ir Kamilei Galkutei.

Tarptautinės teatro dienos proga menininkai Arvydas Gudas ir Kotryna Siaurusaitytė Juozo Miltinio dramos teatre pristatė instaliaciją „Sąstingis“.

Atgijo pamiršti rekvizitai

Instaliacijos kūrėjai teatro sandėliuose dulkėjusiems rekvizitams iš senų nurašytų spektaklių suteikė antrą gyvenimą. Iš sandėlio ištraukti spektaklius menantys objektai, tarnavę teatrui kelerius metus, o kai kurie net dešimt, penkiolika metų – jie visi pasiekė savo naudojimo ribą – galiojimo laiko pabaigą.

Atgiję teatro sandėlyje pamiršti daiktai dabar žiūrovus pasitinka J. Miltinio dramos teatro fojė. Šioje instaliacijoje žiūrovai atpažins seniai matytus spektaklius, o pasitelkę individualią patirtį, atmintį ir pojūčius, apčiuops jau naujai pasakojamą istoriją.

Teatro diena paskelbta švente XI Tarptautinio teatro instituto kongrese, patvirtinus UNESCO. Nuo 1962-ųjų ji kasmet minima kovo 27-ąją. Šiemet ši diena švęsta 60-ąjį kartą.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų