G. Kartano nuotr.

Panevėžyje pagerbtas Holokausto aukų atminimas

Panevėžyje pagerbtas Holokausto aukų atminimas

Šiandien Panevėžyje paminėta tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Prie Žydų motinos paminklo vykusiame minėjime dalyvavo ir Panevėžio miesto vadovai.

„Šiandien čia prisimename 6 milijonus gyvybių, paaukotų neapykantai ir žiaurumui. Prisimename, kaip brutaliai buvo laužomas žydų tautos likimas. Pagerbiame tuos, kurių auka atvėrė akis pasauliui, sukrėtė jį ir privertė suprasti – turime padaryti viską, kad tai nepasikartotų. Holokaustas nepasiekė savo tikslo.

Žydų tauta nenugrimzdo į užmarštį. Ji atlaikė ir atsitiesė. Brutali jėga pasirodė bejėgė prieš tikėjimą ir drąsą. Šiandien esame čia tam, kad pasakytume – mes atsimename. Ir kol atsimename, tokios tragedijos nebepasikartos“, – minėjime sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Šiandien minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, rengiama pasaulinė atminimo akcija #WeRemember /#MesPrisimename. Lietuvos žydų bendruomenės kviečia tą dieną aplankyti žydų žudynių vietas ir pagerbti nužudytuosius padedant simbolinį akmenuką. Taip pat gyventojai kviečiami nusifotografuoti su užrašu ant popieriaus lapo #WeRemember/#MesPrisimename ir šia nuotrauka pasidalyti socialiniuose tinkluose.

Sausio 27-ąją Lietuva kartu su Jungtinėmis Tautomis mini Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Šią dieną 1945 m. buvo išlaisvinta Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovykla Lenkijoje. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 m. lapkričio 1 d. rezoliucija paskelbė sausio 27-ąją kasmetine Tarptautine holokausto aukų atminimo diena. Šioje rezoliucijoje atmetamas holokausto neigimas, smerkiama diskriminacija ir prievarta religiniu ar etniniu pagrindu.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų