Panevėžyje – naujos sanitarijos ir higienos taisyklės

Panevėžyje – naujos sanitarijos ir higienos taisyklės

Panevėžyje įsigaliojo naujos – sanitarijos ir higienos – taisyklės.

„Šis dokumentas reglamentuoja visuomenės sveikatos kontrolę. Taisyklės aiškiai apibrėžia, kas ir kokiomis priemonėmis privalo užtikrinti švarą pastatuose. Jų turi laikytis gyventojai, įmonės, įstaigos ir organizacijos. Pažeidėjai galės būti baudžiami“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba.

Taisyklėmis įtvirtintas draudimas šiukšlinti bendrojo naudojimo patalpose ir liftuose; užsiimti bet kokia taršą ar parazitų, graužikų veisimąsi sukeliančia veikla; nešti ir kaupti išmestas atliekas, nenaudojamas medžiagas ar daiktus; užgriozdinti bendrojo naudojimo patalpas, leisti čia gyventi kitiems žmonėms; į nuotekų šalinimo sistemą mesti daiktus ar medžiagas, galinčias užkišti/sugadinti sistemą ar jos dalis; mesti ar pilti į šiukšlių šalinimo sistemas degiuosius skysčius, nuodingas ar žmogaus sveikatai pavojingas medžiagas ir statybos atliekas; iš balkonų, lodžijų ar pro atidarytus langus valyti, dulkinti kilimus, grindų dangas, patalynę, drabužius ar kt. daiktus; tvarkyti balkoną ar čia prausti gyvūnus, jei dulkės, vanduo, kiti skysčiai ar medžiagos ištekėtų iš balkono, terštų, gadintų kaimynų balkonus, langus, namo sienas ar kt.; laistyti ar tręšti balkonuose, prie jų ar langų auginamas gėles, jei aplaistysite kaimynų langus, balkonus, sienas ar pan.; laikyti nuodingas, užkrečiamąsias ligas sukeliančių medžiagų, maisto produktų ir kitų atliekų.

Negalinčių savimi pasirūpinti žmonių tinkamą sanitarinę ir higieninę priežiūrą organizuoja tėvai, globėjai, suaugę vaikai arba paskirti socialiniai darbuotojai.

Taisyklėmis įtvirtinta ir fizinių, juridinių asmenų pareiga mažinti sergamumą, užkrečiamųjų ligų plitimą. Tarkim, prireikus imtis vabzdžių ir graužikų dezinfekcijos, dezinsekcijos, deratizacijos.
Kaip laikomasi taisyklių, prižiūrės Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyrius.

Komentarai

  • Dar reikėjo pridėti “ drausti gyvūnus vedžioti po svetimų namų langais,kad šie neterštų/nemyžiotų,nešikiotų/ aplinkos ir tokiu būdu mažinti užterštumą.“

  • administracija rūpinsis gyventojų sveikata?p. Burba, juk realiai yra kitaip, o kaip – labai gerai žinote.

    • Atsakyti
  • Gėlių laistyti negalima, balkonų tvarkyti negalima. Absoliutus debilizmas. Kaimynė velka šiukšles iš konteinerio, tarakonus veisia, smarvė iš buto baisi. Ir ką padaro sveikatos poskyrio darbuotojas? Pastovi už durų tokio buto ir išeina nosį nukabinęs. Neleidžia šiukšlintoja į butą. Privati valda… Ir sėkmingai veisia parazitus toliau.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų