Rasita ir Adis Arlauskiai sako sieksiantys, kad galerijos lankytojai turėtų galimybę išvysti kuo daugiau lietuvių autorių kūrinių. M. GARUCKO nuotr.

Panevėžyje – nauja stiliaus ir meno oazė

Panevėžyje – nauja stiliaus ir meno oazė

Stilingus ir jaukius namus norintiems susikurti panevėžiečiams nusišypsojo laimė.

Nuo šiol išskirtinių interjero detalių bus galima rasti naujoje, praėjusią savaitę Vasario 16-osios gatvėje atidarytoje parduotuvėje-galerijoje „Senamiesčio galerija“.

Dėmesys – lietuvių kūrėjams

Prieš bene trisdešimt metų pradėję nuo nedidelės dailės studijos Anykščių gatvėje, du dešimtmečius gyvavę Respublikos gatvėje, į trečiąją – kaip patys tikisi, pastovią – vietą verslininkai Rasita ir Adis Arlauskiai praėjusią savaitę persikėlė lydimi pakilios nuotaikos.

Galerijoje eksponuojami šviesų jūroje paskendę dirbiniai – daugiausia lietuvių autorių. Būtent į šalies menininkus daugiausiai krypsta galerijos savininkų žvilgsnis – sako norintys, kad kuo daugiau darbų būtų pastebėta ir būsimų lankytojų.

Molio, medžio, keramikos, šamoto, tekstilės, tauriųjų metalų dirbiniai ir paveikslai – tik maža dalis to, ką namų erdvių puošybai galima įsigyti „Senamiesčio galerijoje“.

Praėjusį penktadienį vykusio atidarymo metu A. Arlauskis džiaugėsi, jog šis verslas – išskirtinai visos šeimos nuopelnas. Kuriant naują parduotuvę artimieji prisidėjo ne tik palaikydami mintimis bei paskatinimo žodžiais, bet ir gerais darbais.

Dukrai ir sūnui su šeimomis dėkodamas verslininkas didžiausią dėmesį skyrė žmonai Rasitai, kuri, anot jo, labiausiai iš visų norėjo dirbti ir dabar galėsianti įgyvendinti šį savo troškimą.

Transformuoja realybę

Galerijos sienas šiuo metu puošia savamokslės menininkės iš Danijos bei Tauragės dailininkės Aretos Didžionienės paveikslai. Pastelinių spalvų žaismė nugulusi drobėje ir subtilūs potėpiai puikiai papildo visumą.

Dailininkė pastebėjo, jog jos darbai Panevėžyje pateko į tikrai geras rankas bei estetišką, skoningą, jaukią meno oazę.

Moters kūrinių objektu dažnai tampa urbanistinės detalės, taip pat mistifikuotos būtybės.

Prisistatydama svečiams autorė pasakojo, jog jos atvežta kolekcija „Jaukumo dvasia“ kaip ir daugelis jos darbų atkartoja kiek transformuotą realybę.

„Paveikslas man yra sukurtas vaizdinys tarp sąmonės ir pasąmonės“, – sakė ji.

O štai darbas iš ciklo „Transformacija“, pasak R. Arlauskienės, pelno visų į galeriją užsukančių lankytojų susidomėjimą. Paveiksle menininkė užfiksavo Gedimino bokštą bei dvi viena į kitą žvelgiančias jo saugotojas.

Pati dailininkė patikino, jog jai buvo svarbu įamžinti ne tik Vilniui, bet ir visai Lietuvai svarbaus simbolio pavojaus grėsmę – kalno, o kartu ir bokšto slinkimą.

„Daug kas sako, kad paveikslas – labai „čiurlioniškas“, – per parodos atidarymą prisipažino autorė.

Galerija

Komentarai

  • tai sveikitina ir reklaminis uzrasas patrauklus ,tik kliuva Vasario 16 g.aplinka ,kada bus sutvarkyta

  • Gatvė būtų nuostabi jei būtų sutvarkyta. O jei dar neleistų mašinų statyti, būtų nuostabu. Tai mūsų senamiestis. Tačiau savininkas susipirkęs pastatus nieko nedaro. Todėl dabar ji apšiurusi.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų