Panevėžyje minimos Pasaulinės organų donorystės ir psichinės sveikatos dienos

Panevėžyje minimos Pasaulinės organų donorystės ir psichinės sveikatos dienos

Šį savaitgalį Panevėžyje minimos dvi datos – Pasaulinės organų donorytės bei psichinės sveikatos dienos. Visą šį savaitgalį sutemus Panevėžio miesto savivaldybės pastatas nušvis viltį bei gyvenimą simbolizuojančia žalia spalva.

Aštuntąjį kartą Lietuvos asociacija „Gyvastis“ inicijuoja degančių žvakučių akciją organų donorams pagerbti. Panevėžys drauge su 15 miestų ir miestelių jungiasi prie šios iniciatyvos. Šiandien žvakės Laisvės a. liepsnos iki 18 val. Gyventojai kviečiami atvykti į šią prasmingą akciją, stabtelėti, uždegti žvakę ir taip išreikšti pagarbą.

Minint dar vieną – Pasaulinę psichinės sveikatos – dieną, žalia spalva bus apšviesti įvairūs Lietuvos tiltai, pastatai. VšĮ „Jaunimo linija“ organizuojama akcija „Žalia šviesa gyvenimui“ norima priminti, kad emocinės sveikatos ir savižudybių stigmą galime įveikti tik visi kartu – rūpindamiesi savimi ir vieni kitais.

Pavasarį „Jaunimo linijos“ užsakymu atlikta apklausa parodė, kad 83 proc. jaunų žmonių patiria emocinius sunkumus. Dažniausiai jauni žmonės nesidalina sunkumais, nes nenori „užkrauti savo problemų kitiems” (50 proc.) ir netiki, kad jie kam nors nuoširdžiai rūpi (40 proc.). „Jaunimo linijos“ savanoriai budi visą parą kiekvieną metų dieną ir per parą atsako į 100 pagalbos skambučių – tačiau tai yra tik 62 proc. visų skambučių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų