G. Kartano nuotr.

Panevėžyje minima Lietuvos žydų genocido diena

Panevėžyje minima Lietuvos žydų genocido diena

Lietuvos žydų genocido dienos išvakarėse Panevėžio žydų bendruomenė surengė minėjimą buvusiose žydų kapinėse, prie memorialo Atminties skvere.

Padėtos gėlės ir vainikai prie paminklo „Liūdinti žydų motina“. Vėliau vainikai ir gėlės padėti masinių žydų žudynių vietoje Kurganavos miške, aplankytos kitos žudynių vietos Žaliojoje girioje.

„Rugsėjo 23-iąją minime Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Tai diena, kai netekome bendruomenės narių kūrusių, stačiusių mūsų šalį, miestus. Mes negalime pakeisti to, kas įvyko praeityje, tačiau kiekvienas iš mūsų esame atsakingi už šiandieną ir rytdieną. Todėl savo darbais, savo pilietine pozicija neleiskime pasikartoti tokiems įvykiams“, – minėjime kalbėjo Panevėžio miesto vicemerė Loreta Masiliūnienė.

Žydų genocido diena Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų. Ji žymi datą, kada 1943 m. likviduotas Vilniaus getas ir buvo sušaudyta dalis jo gyventojų, kiti išvežti į koncentracijos stovyklas. Panevėžio getas panaikintas 1941 m. rugpjūčio 15 d., sušaudžius 13,5 tūkst. žydų.

Skaičiuojama, kad iki II pasaulinio karo Lietuvoje gyvenusi žydų bendruomenė sudarė nuo ketvirtadalio iki pusės miestų ir miestelių bendruomenių. Per karą sunaikinta 200 tūkst. žydų. T. y. 92-94 proc. Lietuvos žydų bendruomenės. Lietuvoje yra daugiau nei 200 masinių žudynių vietų ir tiek pat senųjų žydų kapinių.

G. Kartano nuotr.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų