G. Kartano nuotraukos

Panevėžyje minima Lietuvos nepriklausomybės kovų ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vėliavos diena

Panevėžyje minima Lietuvos nepriklausomybės kovų ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vėliavos diena

Švč. Trejybės bažnyčioje Šv. Mišiomis pradėtas Lietuvos nepriklausomybės kovų – Panevėžio išvadavimo ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kovinės vėliavos dienos minėjimas.

Po Šv. Mišių Nepriklausomybės aikštėje vykusioje rikiuotėje tylos minute pagerbti Lietuvos nepriklausomybės kovose dalyvavę ir žuvę kariai, padėtos gėlės prie plk. ltn. Jono Variakojo paminklo, žuvusiems kariams atminti.

„Prieš 105 metus Panevėžio miesto garbės piliečio, karininko Jono Variakojo vadovaujami savanoriai drąsiai ir ryžtingai stojo į kovą prieš bolševikų Raudonąją armiją. Panevėžio išvadavimo diena, tai laisvės troškimo ir meilės savo šaliai simbolis. Aukštai iškėlę Lietuvos ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vėliavas ir Jūs likite ištikimi didžiausioms vertybėms – laisvei, nepriklausomybei, drąsai ir vienybei. Tegul Jūsų pavyzdys visiems mums primena pareigą saugoti ir ginti tai, kas brangu – mūsų tėvų ir protėvių žemę, mūsų Lietuvos laisvę“, – sveikindamas karius sakė miesto meras Rytis Račkauskas.

Šventės proga, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai prisiekė ir atnaujino įžadus bataliono vėliavai, paskatinti tarnyboje pasižymėję kariai. Šventę Nepriklausomybės aikštėje vainikavo trys garbės salvės: Už Panevėžio miestą ir jo gyventojus, už Nepriklausomybės kovose žuvusius karius, už Karaliaus Mindaugo husarų batalioną.

Renginį organizuojantis Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų batalionas miesto visuomenę pakvietė apsilankyti batalione, kur šiandien iki pat 16 val. vyksta atvirų durų diena. Čia apsilankiusieji galės apžiūrėti kariuomenės technikos bei ginkluotės parodą, vyks karinės estafetės vaikams ir suaugusiems, šaudymas iš lanko, norintieji galės išbandyti kliūčių ruožą „Husarų takas“, bus vaišinama kareiviška koše bei arbata ir kt.

Prieš 29 metus Karaliaus Mindaugo husarų batalionui buvo įteikta istorinė Karaliaus Mindaugo 4-ojo pėstininkų pulko kovinė vėliava su šūkiu „Viešpatie, padėk mums, Tėvynės laisvę ir garbę ginam!”.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų