G. Kartano nuotr.

Panevėžyje minima Gedulo ir vilties diena

Panevėžyje minima Gedulo ir vilties diena

Panevėžyje minint pirmųjų tremčių 80-ąsias metines, Kristaus Karaliaus katedroje buvo aukojamos šv. Mišios už politinius kalinius ir tremtinius, koncertavo solistė Laima Česlauskaitė ir Panevėžio muzikinio teatro simfoninis orkestras.

„Praėjo 80 metų nuo dienos, turėjusios sulaužyti mūsų tautą. Tą dieną ir ilgus dešimtmečius po to sovietų okupantai vykdė terorą prieš svarbiausią Lietuvos dalį – jos žmones, siekusius laisvės, ją gynusius, kūrusius Lietuvą ir niekada nepraradusius vilties vėl pamatyti jos laisvę. Galinga teroro mašina naikino viską savo kelyje – kankino, žudė žmones ir ištisas šeimas, laužė likimus ir bandė į užmarštį nustumti pačią laisvos Lietuvos idėją. Sovietai galėjo daug, bet negalėjo svarbiausio – palaužti žmonių dvasios ir vertybių. Gerbiami tremtiniai, tuomet Jūs praradote namus, laisvę, artimuosius, bet niekada nepraradote tikėjimo. Jūsų tvirtybė mums dovanojo šiandienos Lietuvą. Žinau, kad niekada neužmiršime 1941-ųjų birželio ir jo paliktų negyjančių žaizdų. Tačiau tikiu, kad prisiminsime jį net tik kaip kančios laiką –  tai tikėjimo pergalės prieš smurtą simbolis“, – sveikinimo kalbą sakė meras Rytis Račkauskas.

Nuo 13 val. gyventojai kviečiami prisijungti prie virtualios tremtinių ir politinių kalinių vardų skaitymo akcijos portale www.birzelio14.lt. Jos metu visoje Lietuvoje ištariama daugiau nei 100 tūkst. tremtinių bei politinių kalinių vardų, išgirstami jų likimai. Skaičiuojama, jog sovietų vykdytų represijų metais Lietuvoje nukentėjo daugiau nei 300 tūkst. žmonių, kurie buvo pasiųsti į kalėjimus ar tremties vietas, išsibarsčiusias po visą Sovietų Sąjungą. Jeigu būtų siekiama įgarsinti kiekvieno ištremto ar įkalinto tautiečio vardą, pavardę ir likimą, tai užtruktų apie 15 parų.

Minint Gedulo ir vilties dieną Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje atidaroma paroda iš LGGRTC muziejaus fondų, kuri veiks nuo 14 iki 16 val. ir vėlesnėmis dienomis iki liepos 15 d. (Respublikos g. 17).

Nuo 15 val. Panevėžio muzikiniame teatre rodomas nemokamas dokumentinis filmas „Vanago portretas“.

G. Kartano nuotr.

Komentarai

  • Labai puošnus tvarkingas orkestras, solistė, pakėlė į gero lygio renginį . Ačiū

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų