Panevėžyje minima Baltijos kelio ir Juodojo kaspino diena

Panevėžyje minima Baltijos kelio ir Juodojo kaspino diena

Šiandien G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka su Kraštotyros muziejumi gyventojus pakvietė į konferenciją „Istorijos pasakojimai: nuo faktų iki interpretacijų“. Tai vienas renginių Baltijos kelio ir Juodojo kaspino dienai paminėti.

„Dėkoju organizatoriams už puikų renginį ir pakvietimą dalyvauti jau tradicija tapusioje konferencijoje. Molotovo-Ribentropo paktas ir baisios jo pasekmės inspiravo Baltijos kelią. Šie įvykiai pakeitė tiek pasaulį, tiek ir mūsų šalį, mūsų visuomenę. Šiandieną minime Juodojo kaspino dieną, prisimename Baltijos kelią. Tai gera proga mums atsigręžti atgal ir prisiminti šiuos istorinius žingsnius, pakalbėti apie praeitį, susimąstyti, kaip istorijos samprata, jos pateikimas kuria dabartį, o dabartis jaunajai kartai formuoja ateities požiūrį į šias dienas. Manau šiandien apie visą tai bus galima išgirsti ir drauge padiskutuoti“, – susirinkusiems konferencijos dalyviams sakė miesto meras Rytis Račkauskas.
Konferencijoje, skirtoje Baltijos kelio ir Juodojo kaspino dienai paminėti, pranešimus skaitė dr. Rasa Čepaitienė, Juozas Brazauskas, dr. Rimvydas Laužikas, Vytenis Bagdonas, Evaldas Vilkončius.

Šiandien 17 val. kino centro „Garsas“ didžiojoje salėje (Klaipėdos g. 146) bus rodomas nemokamas  dokumentinis filmas „Aš už tave pakalbėsiu“ .
18 val. Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje laikomos šv. Mišios už Lietuvos nepriklausomybę ir jos kovotojus.
Rugpjūčio 24-26 d. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje – tradicinė kardelių paroda „Baltijos kelio gėlė“. Parodos atidarymas vyks rugpjūčio 24 d. 14 val.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų