G. Kartano nuotraukos

Panevėžyje minima Baltijos kelio diena

Panevėžyje minima Baltijos kelio diena

Visa šalis šiandien mini Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti bei 34-ąsias Baltijos kelio metines.

Minint šias įsimintinas dienas Panevėžio kraštotyros muziejus gyventojus pakvietė į forumą-diskusiją „Lietuvos visuomenė geopolitinės krizės akivaizdoje 1940 ir 2022 metais“.

„Sveikinu visus Jus prasmingoje ir šių dienų kontekste nepaprastai svarbioje konferencijoje. Ne vieną dešimtmetį į Ribentropo-Molotovo paktą žiūrėjome kaip į skaudų, mūsų valstybę ir visuomenę supurčiusį, bet jau toli praeityje esantį istorinį faktą. Tačiau dabartinė Rusijos agresija prieš Ukrainą ir jos tautą privertė visus aiškiai suprasti, kad rytų agresorius, siekdamas tikslų, gali nedvejodamas sugrąžinti Europą į II pasaulinio karo realybę. Vertinant tuometines ir šių dienų grėsmių paraleles, akivaizdu – kiekvienas privalome suprasti, kad laisvė ir nepriklausomybė nėra duotybės. Tik vieningas ryžtas ir pasiruošimas už jas kovoti, tvirta pilietinė pozicija gali užtikrinti, kad kruvinas karas neperžengs Lietuvos sienų. Dėkoju renginio organizatoriams ir pranešėjams už galimybę šiandien būti čia“, – susirinkusiems konferencijos dalyviams sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Konferencijoje dalyvauja Norbertas Černiauskas, prof. Danutė Gailienė, doc. dr. Mantas Martišius, prof. (HP) dr. Šarūnas Liekis, labdaros ir paramos fondo „Paramos aljansas“ vadovas Gintaras Malčiauskas, istorijos mokytoja Vitalija Daugėlienė.

Šiandien 17 val. kino centre „Garsas“ (Klaipėdos g. 146) bus rodomas nemokamas dokumentinis filmas „Kelionės namo“ (rež. R. Ralkauskaitė, 2019).

Minint Baltijos kelio metines rugpjūčio 24 d. 14 val. G Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyks parodos „Gėlė Baltijos keliui“ atidarymas. Ji veiks iki rugpjūčio 26 d. 15 val.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų