Panevėžyje lankosi šalies Prezidentas

Panevėžyje lankosi šalies Prezidentas

Panevėžyje su oficialiu vizitu lankosi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Drauge su meru Ryčiu Račkausku padėjęs gėlių prie paminklo 1863–1864 m. sukilimo dalyviams ir atminimo lentos Lietuvos laisvės kovotojams atminti, Prezidentas G. Nausėda susitiko su Panevėžio miesto savivaldybės vadovais.

Prezidentas pažymėjo, kad regionų politika turėtų būti aktyvesnė, o kai kurios centrinės valdžios funkcijos perduotos savivaldai, kuri geriau atlieptų vietos bendruomenės poreikius. Šalies vadovas domėjosi ne tik miestui, bet ir visam Panevėžio regionui svarbiais klausimais.

„Esame sparčiai besikeičiantis, investicijoms ir pramonės augimui patrauklus regionas, todėl dedame dideles pastangas, sudarant kuo palankesnes sąlygas plėstis verslui. Turime ambicingą tikslą plėsti laisvąją ekonominę zoną, taip stiprinant viso Panevėžio regiono ekonominį potencialą. Daug vilčių teikia ir pro Panevėžį eisianti ypatingos valstybinės svarbos „Rail Baltica“ geležinkelio vėžė, kuri turės neįkainojamos teigiamos naudos miestui ir regionui, todėl labai svarbu, kad LEZ taptų valstybinės reikšmės objektu“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Šalies vadovas taip pat domėjosi Panevėžio kolegijos savarankiškumo išsaugojimo, kitais švietimo klausimais. Panevėžio miesto meras Prezidentui patikino, kad aukštos kvalifikacijos darbuotojų rengimas, jaunų žmonių, dėstytojų pritraukimas į Panevėžio regioną yra gyvybiškai svarbus klausimas, todėl savivaldybė dės visas pastangas išsaugoti savarankišką aukštąją mokyklą regiono centre. Ji būtina miestui ir verslui, kad darbo rinka būtų aprūpinta įvairių sričių aukštos kvalifikacijos specialistais.

G. Nausėda taip pat domėjosi sveikatos apsaugos pertvarkos klausimais, švietimo reforma, specialistų trūkumu ugdymo įstaigose, diskutavo pasirengimo mobilizacijai, civilinės saugos bei kitais Panevėžio regionui aktualiais klausimais.

Po susitikimo Savivaldybėje Prezidentas lydimas mero dalyvavo Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto žymios negalios motorinio aktyvumo žaidynėse, kuriose įteikė padėkas sėkmingai atstovavusiems sportininkams. Vėliau Prezidentas ir meras susitiks su Juozo Balčikonio gimnazijos moksleiviais, kur dalyvaus diskusijoje „Kova su narkotikų vartojimu – kokias priemones siūlo jaunimas?“. Vizitas Panevėžyje baigsis susitikimu su Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto bendruomene.

Galerija

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų