Panevėžyje lankėsi Švedijos Karalystės ambasadorė

Panevėžyje lankėsi Švedijos Karalystės ambasadorė

Antradienį Panevėžyje lankėsi Švedijos Karalystės ambasadorė J. E. p. Maria Christina Lundqvist, ambasados antroji sekretorė Hanna Rehn.

Svečiai lankėsi ir Panevėžio miesto savivaldybėje, kur susitiko su Panevėžio miesto mero pavaduotoju, laikinai einančiu savivaldybės mero pareigas Aleksu Varna ir administracijos direktoriumi Rimantu Pauža. Susitikime dalyvavo ir lietuvių švedų draugijos atstovė Panevėžyje Gražina Želionienė. Susitikimo metu svečiams pristatyta miesto ekonominė, kultūrinė, socialinė padėtis, supažindinti su mieste vykdomais investiciniais projektais, aptartos darnaus miesto plėtros galimybės ir problemos.

„Nuo 1992 m. Panevėžio miestas bendradarbiauja su Švedijos miestu Kalmaru. Mes nuolat jaučiame šio miesto valdžios atstovų bei gyventojų visokeriopą paramą sveikatos ir socialinės rūpybos įstaigoms Panevėžyje. Man ypatingai malonu, kad Panevėžio miesto Švedų ir lietuvių draugijos atstovai aktyviai skleidžia švedišką kultūrą tiek mūsų mieste, tiek už jo ribų. Tikimės, kad mūsų šalių ir miestų partnerių bendradarbiavimas nuolatos tik stiprės“, – sakė A. Varna.

Po susitikimo savivaldybėje svečiai dalyvavo parodos apie JT Darnaus vystymosi darbotvarkę iki 2030 atidaryme Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės -Bitės bibliotekoje. Be to ambasadorė dar lankėsi V. Žemkalnio gimnazijoje, kurioje mokoma švedų kalbos.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų