Panevėžyje – konteineriai, kokių dar nebuvo

Panevėžyje – konteineriai, kokių dar nebuvo

Nors kai kurie ekonomistai tvirtina, kad lietuviai niekuomet taip gerai negyveno kaip dabar, labdaros organizacijos mato kitą pusę.

Panevėžyje jau penktadienį įvairiose vietose pradedama statyti penkiolika Raudonojo Kryžiaus logotipu pažymėtų raudonų tekstilės konteinerių. Juose palikta labdara bus išdalijama vargstantiesiems.

Kaip teigė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė, tokie konteineriai pirmiausia statomi Kaune ir Panevėžyje, vėliau jų atsiras ir kituose miestuose.

Anot jos, tokia idėja brandinta ilgiau nei metus. Šiuo metu dauguma Lietuvoje surenkamos tekstilės tiesiog sudeginama, nors dalis išmetamų drabužių ar avalynės dar galėtų tarnauti kitiems.

„Apskaičiuota, kad vidutiniškai kiekvienas žmogus per metus išmeta apie 12 kilogramų tekstilės atliekų, o per visą Lietuvą kasmet susidaro apie 36 tūkstančius tonų. Dauguma šių drabužių ir avalynės sunaikinama, nors ir dėvėti daiktai gali gyventi antrą gyvenimą“, – teigė L. Lesauskaitė.

Visą straipsnį skaitykite sausio 12 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruoti galite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Komentarai

  • Labai geras dalykas. Tikrai daug gerų drabužių mes nebenešiojame. Tikrai dėsiu į šį konteinerį tvarkingus drabužius, tik ar nebus taip pat kaip su paprastais tekstilės konteineriais, kuriuos išdrasko, viską išmėto.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų