Panevėžyje kils irklavimo bazė

Panevėžyje kils irklavimo bazė

Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai.

Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti. Galimybė mieste pastatyti naują irklavimo bazę atsirado, kai buvo patvirtintas Panevėžio miesto savivaldybės su tarptautiniais partneriais parengtas projektas. Pagal 2021–2027 m. Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą Panevėžys drauge su tarptautiniais partneriais iš Liepojos ir Daugpilio įgyvendins projektą „Saugūs vandenyje“.

„Panevėžys turi stiprius trenerius ir būrį irklavimo sporto meistrų. Labai svarbu, kad jie ne tik siektų aukštų sportinių rezultatų, bet ir dalintųsi žiniomis, sportuoti pritrauktų jaunų žmonių. Šis projektas – tai investicijos į miesto infrastruktūrą ir veiklų įvairioms socialinėms grupėms užtikrinimas. Džiaugiamės, kad drauge su partneriais iš kaimyninės Latvijos teiktas bendras projektas „Saugūs vandenyje“ atitiko reikalavimus ir jo įgyvendinimui uždegta žalia šviesa“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Projekto „Saugūs vandenyje“ metu numatyta pastatyti Panevėžio irklavimo bazę, įsigyti baidarių, irklavimo inventoriaus. Drauge su partneriais iš Liepojos miesto tarybos Sporto administracijos ir Daugpilio miesto savivaldybės irklavimo treneriams bus organizuojami mokymai spec. pedagogikos, psichologinio rengimo ir specifinių darbo metodų temomis, dirbant su elgesio sutrikimų turinčiais vaikais. Šiems vaikams bus vykdomos plaukimo pamokos atviruose vandens telkiniuose ir vedamos irklavimo treniruotės. Ketinama suorganizuoti 2 irklavimo stovyklas Liepojoje ir Daugpilyje, 3 bendras tarptautines praktines treniruotes su tikslinės grupės vaikais. Taip pat planuojama pradėti naują tradiciją, skirtą irklenčių ir baidarių regatai „Senvagės taurė“.

Bendra projekto vertė – šiek tiek daugiau nei 584 tūkst. 900 Eur, kurių didžioji dalis – apie 80 proc. – sudarys Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Panevėžiui, kaip pagrindiniam projekto partneriui, skirta per 316 tūkst. Eur. Šis projektas turės būti įgyvendintas per 24 mėn.

 

Komentarai

  • Per mano amzeli, jau3-ar4 superine irklavimo baze-nei rezultatų,nei valčių (tas
    keletas baidarių ir kanojų imitacijų-nesiskaito)

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų