Lauras Jagminas. „Sekundės“ nuotr.

Panevėžyje išrinktas naujas vicemeras

Panevėžyje išrinktas naujas vicemeras

Panevėžio valdžioje – naujas veidas. Į Seimą išrinkto Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS)  atstovo Deivido Labanavičiaus atlaisvintą vicemero vietą užėmė Taryboje jį pakeitęs nepartinis Lauras Jagminas.

Mero teiktą jo kandidatūrą į vicemerus palaikė 19 Tarybos narių.

Balsavime nedalyvavo dvi opozicinės frakcijos: jungtinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir Žaliųjų partijos bei TS-LKD , nors L. Jagminui prisistatant, jų atstovai neslėpė ganėtinai palankiai vertinantys būsimąjį vicemerą.

Opozicijos atstovės nė neslėpė iš balsavimo pasitraukusios ne dėl to, kad abejotų L. Jagmino tinkamumu užimti vicemero pareigas, bet iš keršto merui.

„TS-LKD frakcija nedalyvaus balsavime ne dėl asmeniškumo, bet dažno mero pasisakymo, kad šiaip ar taip visi sprendimai bus priimti“, – pareiškė TS-LKD frakcijos pirmininkė Indiana Grigienė.

L. Jagminas Vytauto Didžiojo universitete įgijęs ekonomikos bakalauro ir magistro laipsnius, taip pat Bergeno Aukštojoje ekonomikos ir verslo mokykloje Norvegijoje įgijęs finansų analitiko specialybę. Politikas dirbo banko skyriaus vadovu Biržuose, rinkos analitiku privačioje įmonėje, ėjo Panevėžio mero patarėjo pareigas.

Vicemeru jis pradės dirbti nuo penktadienio, lapkričio 27-osios.

L. Jagminas kuruos švietimo ir socialinę sritis.

Prisistatydamas Tarybos nariams prieš balsavimą L. Jagminas pirmuoju savo darbu įvardijo pandemijos suvaldymą miesto įstaigose.

„Kreipsiuosi į įstaigas, kokios joms reikia pagalbos“, – žadėjo kandidatas.

Kaip vieną opiausių miesto švietimo problemų jis iškėlė vyresnio amžiaus švietimo darbuotojų, ypač dalykų mokytojų, pakeičiamumo problemą.

„Jei šiuo klausimu nediskutuosime dabar, po kelių metų turėsime didelę krizę“, – pabrėžė politikas.

Taip pat jis teigė matantis nedžiuginančią abiturientų pasiekimų tendenciją. Anot L. Jagmino, reikia ieškoti būdų, kaip pagal mokinių pasiekimų rezutatus sugrąžinti Panevėžį į aukštumas.

Tarybos nariams politikas teigė matantis ir daugiau permainų švietimo srityje, viena tokių – centralizuotas buhalterinės apskaitos tvarkymas.

Nors dvi opozicinės frakcijos nedalyvavo balsavime, L. Jagmino kandidatūra nesulaukė jos kritikos strėlių. Anaiptol, Žaliųjų partijos atstovas Mantas Leliukas netgi įvertino, jog L. Jagminas su savo darbu turėtų tvarkytis geriau nei jo pirmtakas D. Labanavičius. Visgi M. Leliukas neslėpė, jog jam didžiausią džiaugsmą kelia, kad L. Jagminas sugebėjo išardyti valstiečių frakciją miesto Taryboje.

LVŽS frakcijai L. Jagmino tapimas vicemeru išties tapo lemtingu. Iš Tarybos į Seimą išėjus D. Labanavičiui, frakcijoje teliko du nariai. Nesant jai sudaryti reikalingų mažiausiai trijų politikų, frakcija iširo.

„Dėkoju už bendradarbiavimą Taryboje ir daugumoje“, – teigė frakcijos pirmininkas Kęstutis Lukoševičius.

D. Labanavičiaus atlaisvintą vietą Taryboje užėmęs L. Jagminas LVŽS frakcijai buvo iškėlęs ultimatumą: prie jos jungtųsi, jei šioji palaikys jo kandidatūrą į vicemerus. Jaunojo politiko sąlyga netiko K. Lukoševičiui ir pačiam D. Labanavičiui. Šis siekė K. Lukoševičių matyti ne tik vicemeru, bet ir LVŽS kandidatu į miesto merus 2023-aisiais vyksiančiuose Savivaldos rinkimuose.

Dar vienas šios frakcijos narys nepartinis Rimantas Narkūnas stojo L. Jagmino pusėn. Ketvirtadienį miesto Tarybos posėdyje jis pranešė, jog įkurta nauja frakcija, tik šįkart joje valstiečių nebėra nė kvapo. Jungtinei frakcijai, kuriai vadovaus R. Narkūnas, priklausys L. Jagminas ir visuomeninio rinkimų komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ atstovė Taryboje Vitalija Vasiliauskaitė.

 

Komentarai

 • Iš keršto Kubiliui išsiųsiu savo dzieduką miegoti ant sofos. Neslepiu.

  • Atsakyti
  • Nuvylė konservatoriai. Rinkimų programoje nebuvo nė žodžio apie kerštą, o dabar vien keršto serialai. Ką tik Seime kerštas Karbauskiui, dabar Panevėžio taryboje kerštas merui. Kiek puslapių keršto priemonėms bus paskirta naujos vyriausybės programoje?

   • Meras rinkimuose parėmė Labanavičių. Jis ir laimėjo. Indiana pralaimėjo. Taigi keršto šaknys gilesnės.

    • Atsakyti
 • Pasipūtėlis, dar pamatysim… taip jau batai raitosi iš pasipūtimo, o dabar suteikus pareigas ir galias…. maža nepasirodys…

  • Atsakyti
 • Fui, mere, fui

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų