Panevėžyje įsibėgėjo šienavimo darbai

Panevėžyje įsibėgėjo šienavimo darbai

Sugrįžus šiltiems orams, panevėžiečių akis ir vėl džiugina žaliuojantys miesto parkai ir skverai. Kol miestiečiai mėgaujasi vasaros malonumais ir atsigavusia žaluma, AB „Panevėžio specialus autotransportas“ aktyviai dirba, stengiasi užtikrinti visapusišką miesto priežiūrą ir tvarką. Panevėžio miesto savivaldybės valdoma bendrovė rūpinasi apie 700 ha ploto priežiūra.

Žaliųjų erdvių priežiūros ir tvarkymo darbais šiltuoju metų laiku rūpinasi apie 30 AB „Panevėžio specialus autotransportas“ darbuotojų ir 12 ratinės technikos vienetų.  Panevėžio miesto žaliosios teritorijos šienaujamos pagal Panevėžio vejų ir žolynų priežiūros paslaugų planą, kuris kas savaitę derinamas su Panevėžio miesto savivaldybės administracijos atsakingais darbuotojais, atsižvelgiant į besikeičiančią faktinę situaciją.

Praeitą savaitę jau nušienauti Tulpių, Kniaudiškių rajonai, centras. Žolė pjauta Kerbedžio g., Vakarinės g., Savitiškio g. ir kitose skiriamosiose gatvių juostose. Taip pat darbai vyko Rožyne, Ateities g. ir Alanto g.

Šią savaitę žolės pjovimo darbai vyksta pagrindinėse dažniausiai miestiečių ir svečių lankomose erdvėse –Santuokų rūmų, Sausio 13-osios skvere, Respublikos g., Klaipėdos g. ir kitose miesto dalyse esantys žalieji plotai ir erdvės.

Nepalankios oro sąlygos

Bendrovės specialistai reguliariai seka ilgalaikes orų prognozes. Šių metų gegužės mėnesį kritulių kiekis viršijo vidutinę mėnesinę normą. Pasak sinoptikų, birželio mėnuo taip pat gana lietingas ir kritulių kiekis gali būti didesnis nei įprastai.

„Didžiausią įtaką darbų eigai daro orai. Pagal ankstesnes ir artimiausias meteorologines prognozes oras augti žolei labai palankus, prognozuojamos šiltos dienos ir naktys bei lietus. Šiuo metu lietaus tikrai daug, šienaujami plotai permirkę, išvažinėjame, sugadiname veją, nebegalime darbų atlikti kokybiškai. Tokios oro sąlygos itin nepalankios šienavimo darbams vykdyti, todėl tikimės, kad darbus spėsime atlikti laiku, nepaisant to, kad šiuo metu šiek tiek atsiliekama nuo grafiko.“, – komentavo AB „Panevėžio specialus autotransportas“ miesto tvarkymo skyriaus vadovas Sigitas Vainauskas.

Trūksta darbuotojų

Ne tik blogas oras lemia atsilikimą nuo grafiko. AB „Panevėžio specialus autotransportas“ pripažįsta, kad kaip ir kitos įmonės, susiduria su didžiausia problema – darbuotojų trūkumu. Darbas nėra lengvas – reikalauja didelės ištvermės ir tempo, tenka dirbti ir per karščius, ir per lietų, kai kurių nemotyvuoja siūlomas darbo atlygis.

Bendrovė šių metų sezoniniams darbams vykdyti aktyviai kvietė aplinkinių rajonų gyventojus bei jaunimą, sulaukusį 18 metų.

„Šių metų pavasarį tikėdamiesi prisikviesti darbuotojų apvažiavome Panevėžio rajono gyvenvietes, kreipėmės į mokyklas, kalbinome vienuoliktokus, dvyliktokus, bet taip pat nepavyko“, – sako S. Vainauskas.

Norintys prisijunti prie AB „Panevėžio specialus autotransportas“ kolektyvo gali kreiptis tel. +370 60777760 ir el. paštu info@psa.lt

Nors darbuotojų trūkumas ir nepalankios oro sąlygos apsunkina laiku ir kokybiškai atlikti šienavimo darbus, bendrovė tikisi, kad aplinkybėms pasikeitus į gerąją pusę, pavyks laiku aptarnauti šienaujamas teritorijas.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų