Panevėžyje išankstiniame balsavime rinkėjai aktyvesni nei pirmajame ture

Panevėžyje išankstiniame balsavime rinkėjai aktyvesni nei pirmajame ture

Iš anksto balsuojantys rinkėjai kol kas dvigubai aktyvesni nei pirmajame ture, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Per pirmąsias dvi išankstinio balsavimo dienas Panevėžyje aktyviausiai balsuojama Nevėžio rinkimų apygardoje. Pirmadienį ir antradienį joje balsus jau buvo atidavę 1285 rinkėjai, o tai sudaro 4,04 proc. nuo visų 31777 šioje apygardoje registruotų rinkėjų. Prieš dvi savaites vykusiame pirmajame rinkimų ture per pirmąsias dvi dienas šioje apygardoje balsus buvo atidavę 2,88 proc. rinkėjų.

Panevėžio vakarinėje apygardoje, turinčioje 34052 rinkėjus, jau balsavo 1223 – 3,59 proc. Pirmajame ture per pirmąsias dvi išankstinio balsavimo dienas savo valią čia buvo pareiškę 2,37 proc.

Aukštaitijos rinkimų apygardoje pilietinę pareigą jau atliko 655 rinkėjai iš 33545-ių, o tai sudaro 1,95 proc. Šioje apygardoje rinkėjų aktyvumas išlieka panašus kaip ir per pirmojo turo išankstinį balsavimą. Tuomet per dvi pirmąsias dienas buvo balsavę 1,35 proc. rinkėjų.

Deltuvos šiaurinėje apygardoje, apimančioje dalį Panevėžio ir dalį Anykščių rajonų, pirmadienį ir antradienį iš 32 166 rinkėjų jau balsavo 1035 – 3,22 proc. Pirmajame ture per tą patį laiką čia balsus buvo atidavę tik 1,78 proc. rinkėjų.

Visose keturiose vienmandatėse apygardose dėl Seimo nario mandato varžosi dviejų partijų iškelti kandidatai – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų.

Lietuvoje iki šiol aktyviausiai balsuoja Kauno Centro-Žaliakalnio (5,75 proc.) ir sostinės Senamiesčio-Žvėryno (5,29 proc.) rinkėjai. Mažiausiai aktyvūs yra Vilniaus Panerių-Grigiškių apygardos rinkėjai (1,14 proc.).

Per pirmas dvi išankstinio balsavimo dienas savo valią jau pareiškė 69 tūkst. 752 arba 3,02 proc. visų rinkėjų. Per pirmąjį turą tuo pačiu laikotarpiu buvo balsavę 36 tūkst. 759 arba 1,52 proc. visų rinkėjų.

Balsavimas iš anksto antrajame Seimo rinkimų ture prasidėjo pirmadienį ir truks iki ketvirtadienio. Balsavimas prasideda 7 valandą ir trunka iki 20 valandos.

Renkami 68 parlamentarai vienmandatėse apygardose, trys jau išrinkti per pirmąjį turą. Dar 70 politikų į parlamentą pateko pagal partijų sąrašus.

Rinkėjai valią pareikšti gali bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos registracijos.

Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 25 dieną.

Komentarai

 • Nebalsavai už Urbšį – tada nebalsuok už Matelį nebalsuok už Indianą nebalsuok už Girdzijauskienę!

 • Jeigu gerai dalinu 15 iš 3, tada konservatorių deleguotų stebėtojų Matelio kandidatuojamoje Nevėžio apygardoje 1/5 iš Matelio žmonos laikraščio, ar gali taip būti?

  Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/antrajame-ture-rinkejai-aktyviau-balsuoja-anksto-nei-per-pirmaji-tura/

  • Atsakyti
  • Pats laikas ir proga Panevėžiui nieko naudingo nenuveikusį deputatą Matelį pastatyti į savo vietą.

   • Atsakyti
   • užtat asmuo Matelis parašė ir apytikriai 2020 spalio 11 (!) išleido knygą, sako, kad apie kalnus

    • kai paskaičiau Matelio lankstinuką, tai atmintyje atgijo Juozo Baltušio ,,Su kuo valgyta druska“
     sūru sūru. Kur pragiedrulių pasidairyti?

 • Kaip galima balsuoti už tą žurnalistą Matelį , juk jisai per praeitus rinkimus buvo prilipęs prie Valstiečių partijosm ir su jų sąrašu pateko į Seimą. PASINAUDOJO!!! Bet šis žmogus nejautė tai Valstiečių ir žaliųjų partijai dėkingumo, priešingai , pradėjo visaip šeižti, puldinėti ne tik R.Karbauskį , Galiausiai pasitraukė iš tos partijos į mišriąją , kaip Maldeikienė.Na tada , tai varė demagogiją ant Valstiečių ir žaliųjų partijos narių, nejausdamas jokios gėdos, kad pasinaudojo jų partija. Ar tik nepasikartos tas pats scenarijus ??? Jeigu taip daro argi tai yra patikimas žmogus?

  • Ne jis vienas. Išėjo, kurie nepakentė draudimo turėti kitokią nuomonę. Su žurnalisto nuomone galima nesutikti, bet verta gerbti už savivertę.

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų