Asociatyvi P. Židonio nuotr.

Iš darželio dingęs vaikas rastas autobuse

Iš darželio dingęs vaikas rastas autobuse

Panevėžyje gausios policijos pajėgos, padedamos kinologų su šunimis, ketvirtadienį sukilo ant kojų iš „Jūratės“ darželio Palangos gatvėje dingus šešiamečiui. Po maždaug pusantros valandos paieškų berniukas rastas vienas besivažinėjantis miesto autobusu.

Panevėžio savivaldybės Švietimo skyrius ketvirtadienio vidudienį sulaukė persigandusios „Jūratės“ lopšelio-darželio direktorės skambučio, jog iš įstaigos teritorijos dingo darželinukas.

„Pasigedus vaiko, auklėtojos iš karto išbėgo ieškoti, o direktorė mane informavo. Tuojau pranešėme policijai“, – teigė Švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė.

Panevėžyje žaibiškai paskelbta plati vaiko paieška.

Apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vadovės Odetos Jukniūtės teigimu, berniuko puolė ieškoti penki policijos ekipažai, į pagalbą pasitelkti kinologai su šunimis.

Į paieškas leidosi ir pačios ugdymo įstaigos kolektyvas.

Ieškodamos mažojo pradingėlio, darželio darbuotojos nulėkė ir iki jo namų, tačiau vaikučio ten irgi nebuvo.

Važinėjosi autobusu

Apie dingusį šešiametį policija suskubo informuoti visuomenę. Berniuko nuotrauka išplatinta internetinėje žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose.

Netrukus panevėžietė pareigūnams pranešė matanti mažametį be suaugusiųjų miesto 1-ajame maršrutiniame autobuse, važiuojančiame nuo Aguonų gatvės centro link.

Policija iš karto kreipėsi į Panevėžio autobusų parko vadovybę, šioji informavo vairuotoją, kad jo autobusu važinėjasi visą miestą ant kojų sukėlęs mažasis keleivis.

Kad smalsus berniukas neišliptų, vairuotojas jį pasikvietė arčiau savęs.

Šešiamečio kelionė baigėsi, kai stotelėje mažylį pasitiko pareigūnai. Policijos automobiliu bėglys parvežtas į darželį.

Išspruko nepastebėtas

„Jūratės“ lopšelio-darželio direktorės Aušros Bernatavičienės teigimu, berniukas išsmuko į grupę sugrįžęs po užsiėmimų lauke.

Pasak direktorės, į įstaigos teritoriją patenkama pro dvejus vartus. Mažieji varteliai užrakinami 9.30 val., o atrakinami tik 16 val.

O didžiaisiais naudojasi maisto tiekėjai, vaikus atvežantys tėvai. Šie vartai masyvūs ir, vadovės teigimu, vaikas vienas tikrai nepajėgtų atverti.

„Matyt, kažkas išvažiuodamas didžiųjų vartų gerai neuždarė, o pro paliktą plyšelį vaikas ir išsmuko“, – įtaria A. Bernatavičienė.

Anot jos, specialiųjų poreikių 10-ies vaikų grupei vyko užsiėmimai. Tuo metu juos prižiūrėjo trys darbuotojos. Pamokėlei pasibaigus, vaikai jau ėjo į patalpas. Berniuką mokytoja taip pat parlydėjo iki grupės, jis netgi nusimovė pirštines, į spintelę pasidėjo kepurę.

„Šeimininkė tuo metu klojo lovytes, kai jis tyliai ramiai išslinko. Auklėtoja su kitais vaikas parėjusi iš lauko iš karto pastebėjo, kad berniuko nėra“, – pasakojo direktorė.

Pabėga nebe pirmas

Vien per nepilnus tris šių metų mėnesius Panevėžyje tai jau antras atvejis, kai vaikai pasprunka iš darželių.
Sausį policijos pareigūnus ant kojų buvo sukėlęs šešiametis, pradingęs iš lopšelio-darželio „Pasaka“ Sirupio gatvėje.
Ir tąkart vaikas išėjo pro maisto išvežiotojų paliktus neuždarytus vartus.

Kol daugybė žmonių ieškojo berniuko, šis daugiau nei per valandą spėjo nuo Sirupio gatvės nukulniuoti apie tris kilometrus iki Kniaudiškių g. Visai atsitiktinai prie namų berniuką susitiko kaimynystėje gyvenanti to paties darželio logopedė. Puse krūvio dirbančiai specialistei kaip tik tuo metu buvo laisvas laikas.

Miesto Švietimo skyriaus vedėjos nuomone, nebūtų teisinga kaltinti auklėtojų atsakomybės stoka.

„Niekada negalvoju, kad auklėtojos blogai atlieka savo darbą. Vaikai mažiukai, judrūs. Gal kai lieka mažiau stebinčių akių, ir nutinka tokie dalykai“, – mano S. Sėrikovienė.

 

 

Komentarai

  • 1976 metais, kai buvau 6m ir 4 men, su bendraamziais kiemo draugeliais taip pat smaginomes vazinedamiesi miesto autobusais. Dar LAZ-ai po miesta kursavo… Ir nei milicija musu ieskojo, nei kam rupejo. O dabar 5 ekipazai ir suo! Kur ritasi pasaulis?..

  • Labai stebina, kad ir dabar vyksta lopšeliuose- darželiuose tokia mažamečių nepriežiūra, kas būdavo prieš 30 metų.Nesugebėjimas ar budrumo neturėjimas, kad negali suskaičiuoti ,kiek vaikų grįžo? Būdavę atvejų, kad pradingdavę iš grupės po 2 mažamečius dar prieš pietus per pasivaikščiojimus lauke ir nepastebėdavo auklėtojos…pasakydavo, gal tėvai išsivedė..,? Reikalinga įvesti materialinę atsakomybę už vaikų nepriežiūrą , nes tėvai dirba ir galvoja, kad jų vaikai yra saugūs.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų