Panevėžyje griežtinama viešosios tvarkos kontrolė

Panevėžyje griežtinama viešosios tvarkos kontrolė

Viešosios tvarkos pažeidimų Panevėžyje nemažėja – per šiuos metus jau surašyta daugiau nei 1500 administracinių teisės pažeidimų protokolų.

„Stengiamės, kad ydingi gyventojų įpročiai keistųsi ir visi kurtume miestą, kuriame jauku, saugu ir malonu gyventi. Remiantis Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistų atliktais patikrinimais matome, kad žmonės dažnai linkę pažeisti kelių eismo taisykles – dažniausiai nesilaikoma kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų. Tikimės, kad vairuotojus dar labiau drausmins jau visai netrukus senąją vaizdo stebėjimo įrangą pakeisiantis naujas, 92 modernių kamerų tinklas“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Modernios kameros numatomos įrengti atnaujintose miesto viešosiose erdvėse, prie išvažiavimų iš miesto bei arčiau judrių sankryžų. Taip pat papildomas kameras numatyta įrengti Laisvės a. prieigose, Kultūros ir poilsio, Skaistakalnio parkuose, Jaunimo sode, Senvagėje ir jos prieigose bei kitose miesto vietose.

Šiemet daugiau pažeidimų užfiksuota ir atliekų surinkimo konteinerių aikštelėse. Manoma, kad padidėjęs pažeidėjų skaičius fiksuojamas dėl dar rugpjūtį šiose aikštelėse bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ įsigytų ir sumontuotų vaizdo kamerų. Šiuolaikiška vaizdo stebėjimo sistema užfiksavusi pažeidėjus duomenis perduoda atsakingoms tarnyboms. Didelė dalis atliekų vis dar paliekama prie buitinių atliekų konteinerių, nors būtent tam mieste įrengtos specialios aikštelės, kur nemokamai galima atvežti ir palikti didžiagabarites, pavojingąsias ar žaliąsias atliekas. Nors mieste įdiegta ir veikia antrinių žaliavų rūšiavimo sistema, apimanti popieriaus, plastiko, stiklo, tekstilės surinkimo konteinerius, čia atsiduria ir antrinės žaliavos. Gyventojai atliekų aikštelėse prie konteinerių suverčia ir įprastas buitines atliekas, palieka senus baldus, santechniką, statybines atliekas, padangas.

Nustačius pažeidimą pradedamas tyrimas – kviečiamas nusižengęs asmuo, skiriama administracinė nuobauda. Administracinės nuobaudos nuo oficialaus įspėjimo siekia iki tam tikrų sumų, pvz. pažeidus miesto atliekų tvarkymo taisykles gali grėsti bauda iki 140 Eur, o nusižengimą padarius pakartotinai, bauda gali siekti ir iki 600 Eur.

 

Komentarai

  • Graudu ir liudna darosi, kai nakti tenka vaziuoti neseniai uz visu miestieciu pinigus atnaujinta Molainiu gatve! Automobilias cia uzstatomos netik visos parkavimosi vietos, bet ir saligatviai su greta esanciomis pievelemis. Prasideda lietūs ir automobiliai ratais netik mauros zaliaja veja ir lauzys saligatvius, bet ir purvyne nes ant vaziuojamosios dalies, kuri isdziuvusi dulkės ir didins oro uzterstuma miegamajame rajone,

  • Europiečiai rūbelius įvairius namų apyvokos daiktus, baldus surenka kultūringai ir parduoda-atiduoda mums, mes atsivežam ir naudojam, rengiamės. Tačiau savo daiktus :rūbus geriausius, baldus, ir kt .sumetam į krūvas su įvairiom atliekom ,žodžiu sunaikinimui. Tai toks valstybės valdymas, vertinimas. Gyvenam iš padėvėtų parduotuvių, o mūsų kultūra nulinė. Pabuskime ir kelkimės.

  • pravaziuokit pro radviliskio gatve pazekit kas ten daros prie konteineriu,ka ten is tu lusnu pritempia!!!!! nei vieno nenubaude!!!!! nes spes ati naudinga,priskaiciuoja daugiabuciams!!!!!

  • Ar Panevėžyje panaikino Aplinkos apsaugos inspekciją?

    • Tai, kad tokios nėra ir nebuvo

  • Prie Radviliškio gatvės reikia statyti žaliuosius konteinerius,nes tikrai privačių namų gyventojai nors ir nedidelių kiekių atliekų neturi kur dėti. Negi bobutė su karučiais,apkarmius medelį važiuos į Savitiškio gatvę.

  • Buvo jau komentaras, ko

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų