Panevėžyje griaudės kariuomenės šventė

Panevėžyje griaudės kariuomenės šventė

Šeštadienį panevėžiečių laukia išskirtinė šventė. Pagrindinis Lietuvos kariuomenės metų renginys – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena šiais metais vyks Aukštaitijos sostinėje.

Renginio svečiai turės galimybę ne tik iš arti pamatyti karinę techniką, bet ir pasigėrėti Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnio Eurocopter AS365 Dauphin parodomuoju skrydžiu.

Šventė prasidės Švč. Trejybės bažnyčioje, skaitant padėkos mišias už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus. Pasibaigus mišioms, Lietuvos kariuomenės orkestras atliks karinius maršus ir melodijas Nepriklausomybės aikštėje bei žygiuodami patrauks link Cido arenos aikštelės, kurioje vyks pagrindiniai šventės renginiai.

Renginio metu visuomenei savo veiklą pristatys Sausumos, Krašto apsaugos savanorių, Karines oro, Karines jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgas. Taip pat prisistatys ir Lietuvoje dislokuoti NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai bei Jungtinių Amerikos Valstijų rotacinių pajėgtų kariai su savo technika ir ginkluote. NATO oro policiją Baltijos regione vykdantis Lenkijos karinių oro pajėgų kontingentas ketina pasveikinti susirinkusiuosius naikintuvų „Fightin Falcon“ F-16 skrydžiu.

  • KARIUOMENĖS IR VISUOMENĖS VIENYBĖS ŠVENTĖS PANEVĖŽYJE PROGRAMA

10 val. Padėkos Šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus Švč. Trejybės bažnyčioje Panevėžyje. Kartu dalyvauja Karinių oro pajėgų orkestras, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos choras „Kariūnas“.

11.00 val. Lietuvos kariuomenės orkestras atliks karinius maršus ir melodijas Nepriklausomybės aikštėje prie Švč. Trejybės bažnyčios Panevėžyje.

11.30 val. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Lietuvos kariuomenės orkestras Panevėžio miesto gatvėmis žygiuos iš Nepriklausomybės aikštės į aikštę prie „Cido“ arenos.

12.00–17.30 val. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai prie „Cido“ arenos Panevėžyje –kariuomenės miestelis –ginkluotės, technikos, ekipuotės ir logistikos ekspozicijos, estafetės, karinės užduotys, tarnybos kariuomenėje galimybių pristatymas. Kariškos vaišės.

12.00 val. Šventė prasidės Lietuvos valstybės ir istorinės vėliavos pakėlimo ceremonija ir NATO oro policijos misiją vykdančių naikintuvų skrydžiu.

12.15 val. Garbės sargybos kuopos karių parodomoji programa ir stilizuotos salvės, karinių oro pajėgų orkestro muzikinė programa.

12.30 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos grupės „Vytis koncertas ir naujienų portalo15min.lt organizuotos diskusijos.

13.00 val. Garbės sargybos kuopos grupės „Sindikatas“ pasirodymas.

14.30 val. Parodomoji programa „Nepriklausomybės kovos“.

15.45 val. Numatomas Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnio Eurocopter AS365 Dauphin skrydis.

16.30 val. Vyks karinė operacija.

17.00 val. Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo muzikinė programa.

17.30 val. Planuojama renginio pabaiga.

Komentarai

  • Naikintuvų skrydžiai virš miesto, vos nesukėlė širdies priepuolio. Ruošiant tokis ,,siurpizus,,gyventojai turėjo būti informuoti prieš kelias dienas.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų